У Далівському університеті розпочалася приймальна кампанія-2008 за новими правилами

Про це заявив на брифінгу в облдержадміністрації голова ради ректорів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Луганської області ректор Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля професор Олександр Голубенко. Він поінформував журналістів про те, що Міністр освіти і науки України Іван Вакарчук підписав Наказ про затвердження умов прийому у вищі навчальні заклади України. Відповідно до нових умов прийом у внз здійснюватиметься на основі незалежного зовнішнього тестування. «Новими умовами і вузи, і абітурієнти поставлені в дуже суворі рамки, – сказав Олександр Голубенко. – Так, до 20 січня внз повинні були опублікувати перелік сертифікатів, які необхідні для надходження в той або інший навчальний заклад. А випускники шкіл повинні до 20 лютого визначитися, на яку спеціальність вони хочуть поступати, і здати заявку про це». Незалежне тестування проводитиме спеціальний центр оцінювання якості освіти і видаватиме випускникам відповідні сертифікати. Для вступу до Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля потрібно буде представити сертифікати з української мови і літератури, математики, історії України, основам правознавства (три сертифікати залежно від обраної спеціальності). Сертифікати здаються в приймальну комісію університету у точно встановлені терміни – з 15 червня по 15 липня. Олександр Голубенко проаналізував також проблеми, які виникають у зв`язку з введенням нових правил. Головна з них полягає в тому, щоб розвернути широку кампанію по інформуванню випускників шкіл про корінну зміну умов прийому у вузи. «Якщо хтось з випускників прийде в університет у червні, як це було раніше, і заявить про своє бажання поступати, не маючи сертифікату, ми вже нічим не зможемо йому допомогти», – сказав Олександр Голубенко. У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля приймальна комісія вже почала роз`яснювальну роботу серед випускників. 26 січня, об 11.00 тут пройде День відкритих дверей, на який запрошують всіх бажаючих, – і випускників, і їх батьків, і представників засобів масової інформації.