У Далівському університеті розпочалися вступні іспити

Про це йшлося на прес-конференції, яка відбулася в Східноукраїнському національному університеті імені В.Даля. Тема прес-конференції: «Вступні іспити та захист абітурієнтів від корупції». Організаторами виступив ЛОГО «Луганський прес-клуб». Подібні заходи щорічно проходять у різних вузах Луганщини та мають за мету контроль за проведенням прозорих вступних кампаній. Перший проректор Михайло Смирний розповів про зміни у системі вступу до університету. Згідно з Болонською конвенцією абітурієнти здають іспити за допомогою комп’ютеру (виключення становлять філологічні спеціальності). «Існуюча база даних налічує декілька тисяч питань з усіх напрямів. І для кожного абітурієнта комп’ютер формує індивідуальний тест. Таким чином, він неупереджено визначає рівень знань», – зазначив відповідальний секретар приймальної комісії Володимир Сало. Зараз у Далівському університеті спостерігається зниження кількості бажаючих навчатися на економічних спеціальностях на 10% у порівнянні з минулим роком. Великим попитом користуються такі спеціальності, рейковий та автомобільний транспорт, будівництво, комп’ютерні технології. «Зараз в університеті діють 54 напрямки із існуючих в Україні 140, – зазначив перший проректор Михайло Смирний».