У Далівському університеті розпочато прийом документів

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля розпочала свою роботу загальнодержавна програма вступу на навчання до вищих навчальних закладів за рейтинговим відбором за кількістю балів у сертифікатах Українського центру оцінювання якості освіти. У цьому році згідно наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України прийнято рішення подовжити строки роботи приймальної комісії, тож у абітурієнтів попереду цілий місяць для прийняття найважливішого рішення та оформлення документів.

З 1 до 31 липня абітурієнтів Луганщини із заявами про вступ будуть очікувати у головному аудиторному корпусі Далівського університету. За рішенням Міністерства освіти і науки України реєстрація триватиме чотири тижні, що у порівнянні з минулим роком вдвічі більше. «Досвід минулого року показує, що двох тижнів не достатньо, – розповідає відповідальний секретар приймальної комісії Володимир Сало. – Сподіваємося, що робота приймальної комісії за рахунок подовження строків стане більш плідною, організованою та ефективною. Для молоді, яка визначається з майбутньою професією, подібні нововведення теж доречні. Абітурієнти тепер мають змогу не поспішати з прийняттям рішення, обміркувати всі «за» і «проти»».

До 31 липня всі бажаючі вступити на денне відділення Далівського університету, повинні подати необхідні документи до приймальної комісії. Абітурієнти особисто подають заяву про вступ до СНУ ім. В.Даля, у якій вказують напрям підготовки та форму навчання. До заяви вступник додає документ про повну загальну середню освіту (документ про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень або документ про базову загальну середню освіту) і додаток до нього, обов’язковий перелік документів (паспорт, фотокартки, медична довідка). Це може бути оригінал чи завірена копія цих документів. Усі копії документів завіряються за оригіналом СНУ ім. В.Даля, або в установленому порядку. Інші документи подаються вступником, якщо він претендує на пільги, встановлені чинним законодавством України.

Вступники мають право подавати сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти, виданий у 2011 році, або сертифікати чи їх дублікати за 2008,  2009,  2010 роки. Особи, які здобули повну загальну середню освіту у 2007 році і раніше мають право брати участь у конкурсі за результатами зовнішнього незалежного оцінювання або за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів за їх вибором. На скорочений термін навчання зараховуються особи, які мають диплом молодшого спеціаліста і продовжують навчання на спорідненому напрямі підготовки.

Не пізніше 25 серпня вступники на денну форму навчання будуть знати, чи зараховані вони до навчання. Оприлюднення списків зарахованих на заочну форму навчання відбудеться не пізніше 30 серпня.

Довідка: Далівський університет заснований у 1920 році. Сьогодні тут на 26 факультетах ведеться підготовка за 54 напрямками та 130 спеціальностями, з них – 8 військового профілю; в нього входять також 4 інститути в різних містах, понад 110 філій кафедр на виробництві, майже 40 лабораторій та інженерних центрів. Навчальний процес забезпечують близько 200 докторів наук, професорів та майже 800 кандидатів наук, доцентів. Постановою Кабінету Міністрів України № 227 від 24 березня 2010 Східноукраїнському національному університету імені Володимира Даля присвоєно статус самоврядного (автономного) дослідницького національного університету.

Підготувала Зоя Шаповалова