У Далівському університеті шукали шляхи подолання насильства в сучасному суспільстві

На кафедрі психології Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбувся традиційний IV Науково-практичний семінар «Соціальні-психологічні проблеми насильства в сучасному суспільстві», присвячений Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства» та Міжнародному Дню захисту прав людини.

У семінарі взяли участь близько 80 науковців та практиків, серед яких викладачі, аспіранти та студенти кафедр психології, прикладної філософії та теології, соціальної та практичної психології, загальнонаукових дисциплін Євпаторійського відділення Кримського факультету СНУ ім. В. Даля; наукові співробітники лабораторії історії психології ім. В. А. Роменця Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України, представники Луганського обласного Центру роботи з жінками, Луганського обласного центру соціально-психологічної реабілітації неповнолітніх (групи соціального ризику),  відділу обліково-призовної роботи Луганського обласного військового комісаріату, Луганського Благодійного Фонду «Крок у майбутнє», Луганського міського комітету батьків дітей з інвалідністю, лікарі та практикуючі психологи.

Робота учасників семінару проводилася у двох секціях: «Насильство як соціальна та психологічна проблема сучасного суспільства» та «Проблема психологічної діагностики, корекції та профілактики різних видів насильства над особистістю». Значну уваги психологи приділили проблемі насильства у родинних та подружніх стосунках, проявам агресії в молодіжному середовищі, профілактиці гендерного насильства та насильства у кібер-просторі України, запобіганню міжкультурних конфліктів та вивченню впливу мас-медіа на психологічне здоров’я сучасного суспільства.

«Проблема насильства в сучасному світі надзвичайно актуальна, – зазначила заступник директора Луганського обласного Центру роботи з жінками Людмила Горват. – Про цю проблему часто говорять, але для того, щоб подолати її, необхідно вирішити багато питань з різних сфер – соціальної, економічної, юридичної».

Людмила Прокопівна розповіла про діяльність Центру, зокрема, про надання психологічних та юридичних послуг людям, що постраждали від різних видів насильства, профілактику гендерної дискримінації, насильства в родині, протидію торгівлі людьми. За її словами, цьогорічна акція «16 днів проти насильства» була присвячена проблемі насильства в родині та проходила під гаслом «Від миру в домі – до миру в усьому світі». У рамках акції на Луганщині  проводилися семінари-тренінги, лекції, круглі столи, анкетування, соціальні дослідження з метою підвищення рівня обізнаності населення щодо актуальності цієї проблеми, подолання гендерних стереотипів, формування ненасильницького світогляду в сучасному суспільстві та розвиток творчого потенціалу молоді шляхом проведення обласних тематичних конкурсів.

Підготувала: Наталія Осичнюк