У Далівському університеті стартували «Дні донора»

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля розпочалася традиційна акція «Дні донора». «Здати кров – врятувати життя» – під таким закликом Далівський університет разом з Обласною станцією переливання крові та організацією «Червоний хрест» традиційно два рази на рік (навесні та восени) проводить збір донорської крові. У період акції в середньому близько 600 студентів здають кров. За один раз кожен з них здає до 400 мл крові. Усіх донорів перевіряють за такими показниками: рівень тиску, гемоглобіну, відсутність хронічних хвороб (інфекційні, серцево-судинні захворювання, хвороби печінки тощо). «Сьогодні ми та усе суспільство повинні пропагандувати здоровий спосіб життя серед молоді, – розповіла проректор з науково-педагогічної, виховної та соціальної роботи Галина Щедрова. – «Дні донора» – це промінь світла у темному царстві. Ми роз’яснюємо студентам про необхідність донорської крові у нашому суспільстві, прищеплюємо гуманне виховання, яке сьогодні вкрай потрібне». У перший день здачі крові здравпункт відвідали близько 80 студентів. Кожен з них мотивував свій прихід тим, що це благородна справа, яка рятує життя людей. Акція продовжиться протягом чотирьох днів. Добровольці за здачу крові отримують вихідний на відновлення сил, грошове заохочення та пільги при отриманні путівки до санаторію-профілакторію СНУ ім. В. Даля.