У Далівському університеті створено постійнодіючий Інтернет-міст

У Східноукраїнському національному університеті відкрито постійнодіючий Інтернет-міст з університетом міста Ньюкасла (Великобританія). Співпраця університетів спрямована на підготовку спеціалістів міжнародного рівня. Ректор Далівського університету професор Олександр Голубенко спілкувався у режимі он-лайн з професором університету Ньюкасла Пітером Шотом. Присутні на відкритті Інтернет-мосту керівники проекту, викладачі та студенти мали змогу спостерігати за діалогом на моніторах персональних комп’ютерів. Під час спілкування підіймались проблеми співробітництва та розвитку даного методу навчання в Україні. „Ми почали співпрацю саме з університетом Ньюкасла, тому що в них більш за всіх у Європі розвинута така гілка методики викладання. Основним нашим завданням є створення сітки спеціалізованих аудиторій, де будуть проводитись подібні лекції з різних учбових дисциплін. Це дозволяє обмінюватись інформацією в різних наукових галузях та підвищити рівень навчального процесу. Інтернет-мости також дозволяють вдосконалити дистанційну освіту”, – відзначив ректор СНУ ім.. В. Даля. Відкриття Інтернет-мосту – новий напрямок в отриманні сучасних освітніх послуг. Далівський університет протягом 2006 року планує працювати на двосторонній основі з вузами Європи. Студентам будуть читати проблемні лекції європейські професори, та відповідно викладачі СНУ ім.. В. Даля будуть навчати європейських студентів. „Відпрацьована методика проведення лекцій буде використана в роботі регіонального телекомунікаційного науково-освітнього центру, що створюється на базі СНУ ім.. В. Даля. У створенні центру велику допомогу надав голова облдержадміністрації Геннадій Москаль та Міністерство освіти та науки України”, – повідомив директор департаменту інформатизації Далівського університету Богдан Гулік. Інтернет-мости також допоможуть вирішити проблеми викладання у філіях Далівського університету. Наша довідка Університет Ньюкасла бере свій початок від школи Медицини та Хірургії, що була заснована в Ньюкаслі у 1834 р, та від Армстронгського коледжу, заснованого у 1871р., який спеціалізувався у навчанні в галузі природничих наук . Освітній процес в університеті ведеться на трьох факультетах: Гуманітарних та Соціальних наук, Медичному, Сільськогосподарському та Інженерних наук. В університеті Ньюкасла навчається 2500 іноземних студентів зі 100 країн світу.