У Далівському університеті свої знання продемонстрували юні академіки

На базі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля стартував другий етап XIV обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких та науково-технічних робіт учнів-членів Луганського територіального відділення Малої Академії Наук. У конкурсі, що складається з трьох етапів, беруть участь 225 учнів 9-х, 10-х та 11-х класів. Перший етап – рецензування наукових робіт (вже закінчився). Другий – написання контрольної роботи з базової дисципліни. Третій етап – публічний захист науково-дослідницькіх робіт. Він відбуватиметься поступово протягом лютого. Щоб розраховувати на перше місце за всі завдання учасникам потрібно набрати не менше 80-ти балів. З переможців обласного етапу формується команда для участі у Всеукраїнському конкурсі. «Усі учасники Малої Академії Наук України – здібні діти, – розповів Президент територіального відділення МАН, директор департаменту науково-методичної роботи СНУ ім. В. Даля, кандидат технічних наук, доцент Анатолій Андрющук. – Досвід показав, що рівень їх науково-дослідницьких робіт відповідає рівню студента третього курсу. Ми допомагаємо учасникам розвиватися інтелектуально. Не всі вони оберуть шлях науковців, але знання та досвіт допоможуть їм у подальшому навчанні та професійній діяльності». Цього року працюють сорок секцій за шістьма напрямками Малої Академії Наук. Учасники Луганського територіального відділення на всеукраїнському рівні завжди показують добрі результати. Минулого року майже п`ятдесят відсотків перших місць здобули луганчани. «Я дуже радий, що ми приймаємо у себе в університеті таких здібних учнів, – відзначив ректор СНУ ім. В Даля професор Олександр Голубенко. – Вони ще в школі захопилися наукою та почали серйозні дослідження. Саме з таких учнів будуть добрі студенти, які стануть кваліфікованими спеціалістами. Двері нашого вузу завжди відкриті для таких талановитих та цілеспрямованих дітей». На сьогоднішній день Мала Академія Наук України об‘єднує 27 територіальних відділень обласного рівня, які керують роботою близько 1000 районних відділень та наукових товариств учнів. Конкурс є показником роботи учасників Академії за весь навчальний рік. Мала Академія Наук підтримує учнівську молодь у бажанні самовираження та професійному пошуку. Учасники займаються за шістьма напрямами підготовки: історико-географічне, науково-технічне, фізико-математичне, хіміко-біологічне, економічно обчислювальна техніка та програмування, філологія та мистецтво. Стати членом Малої Академії Наук може кожен учень 9-10 класів, якій має 10-12 балів з базової дисципліни та не нижче восьми балів з інших предметів. Луганське територіальне відділення Малої академії наук України розташовано за адресою – м. Луганськ, вул. Ватутіна, 1, Східноукраїнський національний університет імені В. Даля, корпус № 9, кім. 406; т/ф (0642) 46-42-47.