У Далівському університеті вчені обговорили проблеми модернізації політичної системи України

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля пройшла II Всеукраїнська науково-практична конференція «Модернізація політичної системи України: стан і перспективи розвитку». У ній брали участь професорсько-викладацький склад, докторанти, аспіранти, студенти, керівники громадських організацій із Луганська, Києва, Харкова, Одеси, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Умані та інших міст України. На конференції в присутності 77 осіб було представлено 55 доповідей. Виступи відрізнялися актуальністю і новизною, багато проблем подавалося в новому ракурсі. На пленарному засіданні було заслухано близько 20 доповідей. Працювали дві секції: «Проблеми і ризики сучасного етапу модернізації політичної системи України» та «Шляхи і перспективи модернізації політичної системи України». Було представлено проекти модернізаційних змін, мінімізації ризиків, розглянуто роль сучасного політичного класу, еліти, наголошено на необхідності подальшої демократизації тощо. Родзинкою конференції стали виступи молодих дослідників, учених, викладачів і керівників громадських організацій, які свого часу одержали спеціальність політолога в Далівському університеті та вже досягли високих результатів у науковій та громадській роботі. Це дало можливість студентам та присутнім гостям із інших міст України побачити ефективність діяльності кафедри та університету. Це мало величезний виховний ефект і приклад для нинішніх студентів. Багато хто з них по-іншому усвідомив себе в обраній спеціальності. «Наша конференція досягла своєї мети, – говорить проректор з науково-педагогічної, виховної і соціальної роботи Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, завідувачка кафедрою політології, доктор політичних наук, професор Галина Щедрова. – На ній ученими України було продемонстровано не тільки позитивні наукові і практичні розробки в галузі модернізації політичної системи, але й було сформульовано чітке бачення просування модерна політичної системи в нашій країні. Видані матеріали цієї конференції стануть підґрунтям у роботі політиків і органів державного і місцевого самоуправління. У цьому й полягає практичне значення проведених досліджень, чим і відзначається професіоналізм».