У Далівському університеті вчені-політологи зі всієї України обговорювали шляхи модернізації політичної системи

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася Перша Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Модернізація політичної системи України: стан та перспективи розвитку». На конференцію зібралися вчені-політологи зі всієї України. Місце проведення обрано не випадково – з 1989 року в університеті працює кафедра політології, а у 1993 році саме з Далівського університету захистився перший в Україні кандидат політичних наук. «Сьогодні в Україні є науковий досвід із політології, є університети, які готують висококваліфіковані кадри, зокрема, наш університет, – зазначила доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри політології, проректор з науково-педагогічної, соціальної та виховної роботи Галина Щедрова. – Все це дозволяє нам вийти на новий рівень вивчення питання модернізації політичної системи України, оскільки це єдина галузь суспільства, яка впливає на кожного без винятку, навіть на аполітичну людину. Тому наша мета – знайти ефективні шляхи модернізації політичної системи та виробити практичні рекомендації для суспільства». Учені-політологи одностайні в думці, що політичну систему Україні треба модернізувати. Для цього вони розглянули широкий спектр проблем щодо особливостей становлення, тенденцій розвитку політичної системи України, розвитку демократичних основ становлення владних структур, політичної влади як головного елементу політичної системи суспільства, модернізації форм реалізації влади, інституційного забезпечення реалізації влади, політичних відносин і політичної культури, функціонування політичної системи України, моделювання типології політичної системи суспільства в сучасній Україні. Для реалізації цього потрібно проаналізувати та узагальнити політичний досвід України, досвід інших держав. Політична наука зараз швидко розвивається, і головне її завдання – донести до суспільства причини, наслідки тієї чи іншої проблеми, а також виробити практичні рекомендації щодо вирішення кризових ситуацій у суспільстві. Вчені, які брали участь у конференції, прийняли рішення, що треба щорічно проводити таку конференцію і збирати на неї все більше коло вчених-політологів.