У Далівському університеті вчені розглядають глобальні проблеми духовного розвитку особистості

У Східноукраїнському національному університеті ім. В. Даля відбулася III міжнародна наукова конференція на тему: «Духовний розвиток особистості: методологія, теорія та практика».„Тема духовного розвитку особистості сьогодні особливо актуальна. Нинішня молодь не завжди розуміє потребу у духовному розвитку. Тому ця конференція є серйозним стимулом і закликом до аналізу пов’язаних із цією темою проблем та питань” – , відзначив ректор СНУ ім. В. Даля професор Олександр Голубенко. У конференції взяли участь близько 200 осіб: вчені з країн дальнього та ближнього зарубіжжя (Росії, Польщі, Німеччини, Чехії, Словаччини, Нігерії). Також серед учасників були члени профільних депутатських комісій Верховної Ради України, академіки НАН і АПН України, Донецького наукового Центра НАН України, керівники вищих навчальних закладів і науково-дослідних інститутів України, представники професійно-творчих спілок, громадських організацій та інші почесні гості.Під час конференції було розглянуто питання перспектив розвитку людини та суспільства. Одна з обговорюваних тем – нестабільність в економічній та соціально-політичній сферах України, ріст безробіття. Піднімаються проблеми девальвації моральних цінностей, втрати життєвого змісту. Все це, на думку вчених, є ознаками духовно-моральної кризи у суспільстві. Планується видання спеціального випуску збірки наукових праць і матеріалів конференції. Наша довідка: Інститут духовного розвитку людини – перший і єдиний в Україні спеціалізований державний науково-дослідний і навчальний заклад, що функціонує в структурі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля з 2003 року.