У Далівському університеті вчені знайшли шляхи підвищення безпеки в управлінні інформаційних технологій

На базі Євпаторійського відділення Кримського факультету Східноукраїнського національного університету імені Владимира Даля пройшла V Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології і безпека в управлінні». Засідання конференції проходило за вісьмома секціями впродовж тижня. Учені обговорили такі важливі питання, як безпека інформаційних систем, захист інформації, інформаційні технології у виробництві та науково-освітній діяльності, екологічна безпека об`єктів енергетики, промисловості і транспорту. Також детально зупинилися на методах боротьби з киберзлочинністю та новими методами захисту програмного забезпечення від нелегального використання. «Щодня наше суспільство стає все більш і більш залежно від телекомунікацій, електронного банкингу, міжнародних ринків сировини, інтернаціональних транспортних систем, електричного, газового і ядерного виробництва і розповсюдження, радіо і телебачення і, особливо, від систем безпеки, – відзначив Голова міжнародного організаційного комітету конференції ректор СНУ ім. В. Даля професор Олександр Голубенко. – Ми все більш і більш залежимо від коректної і захищеної роботи всіх цих систем. Будь-яке проникнення, маніпулювання, поломка або навіть руйнування однієї з них матиме ефекти, які будуть значними не тільки в самій системі. Дуже важливо знаходити шляхи вирішення наявних погроз безпеці». Пленарне засідання в режимі on-line транслювалося в базовий вуз. «Наше відділення повною мірою оснащене сучасною комп`ютерною системою для забезпечення високоякісної on-line трансляції через інтеренет, – розповіла завідувачка Євпаторійським відділенням Кримського факультету СНУ ім. В. Даля доцент Вікторія Струніна. – Тому кількість учасників конференції не обмежувалася територіальними рамками. Ми успішно провели пряме включення з базовим вузом та вченими з інших країн». Учасники конференції взяли активну участь в обговоренні ідеї про роль інтернету в інтернаціоналізації освіти, запропонованих в доповіді завідувача кафедрою іноземних мов доцента Володимира Краснопольського, при цьому сам доповідач знаходився за тисячу кілометрів від Євпаторії. «Все частіше масовані атаки “хакерів” використовуються з метою блокування, злому інтернет-мереж, що викликає підвищену стурбованість з приводу уразливості системи життєво забезпечення, – розповів Координатор конференції завідувач кафедрою комп`ютерних систем і мереж професор Олександр Петров. – Саме тому викладачі нашого університету постійно ведуть науково-дослідну роботу в області інформаційних технологій і безпеки в управлінні, а, завдяки міжнародній співпраці, розробляють та реалізують оригінальні наукові програми, визнані на світовому рівні».