У Далівському університеті вчиться Почесний винахідник світу

Максим Слободянюк – студент четвертого курсу факультету управління Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. В «День раціоналізатора» він нагороджений золотою медаллю й сертифікатом світового визнання всесвітньою організацією інтелектуальної власності «World international property organization», що знаходиться у м. Женева (Швейцарія). Вручив нагороди Максиму в Києві Міністр освіти й науки Станіслав Ніколаєнко. «Усе, що відбувається в житті Максима, – унікально! Він ще зовсім молодий, але вже абсолютно відбувся як вчений. Його таланти не знають кордонів. Протягом всього навчання в Далівському університеті він прославляє не тільки наш університет, але й всю Україну. Це гордість нашого вузу!», – сказав ректор СНУ ім. В. Даля професор Олександр Голубенко. Ці блискучі нагороди у свої 19 років Максим одержав за комплекс винаходів, на які в нього є патенти. Його останнім і одним з визначальних в одержанні високої нагороди, став патент на винахід «Електронної інформаційної системи підписання контрактів». На щорічному конкурсі «Винахідник року», який проводить організація «Укрпатент», у 2005 році із цією інноваційною системою юний геній посів перше місце. Саме ця подія й стала першим кроком до світового визнання. Максим підскорив український простір своїми талантами. Міністерство освіти й науки України відправило рекомендаційний лист у Женеву, для того, щоб його винаходи змогли вийти на світовий рівень. За сім своїх винаходів і здобуття на них патентів Максим одержав високе звання «Кращий молодий винахідник світу». Організація «World international property organization» видає вченим всього три нагороди: «Трофей», «Срібна медаль» і «Золота медаль», яку одержав Максим Слободянюк. Золота медаль є найвищою серед всіх нагород. Усього таких нагород у світі – 71, в Україні – 3. «Участь у конкурсах і конференціях дала мені можливість зрозуміти, скільки часу вимагає підготовка конкурсної роботи, доповіді або презентації. Безумовно, від якості підготовки залежить й якість результату. Можна цьому приділити вечорок – два, коли будні зайняті навчанням в університеті. А можна настільки перейнятися цією ідеєю, що не випускати її з фокусу думки ні на хвилину, а її оформленню присвятити кілька безсонних ночей. В обох випадках ми втрачаємо саме безцінного, що є в нашому житті – час! На конкурсах, у яких брав участь, я посідав перші місця, ставав лауреатом. Після успішного виступу на конференціях мені аплодували. Однак, траплялися й фіаско… Саме в ці моменти я розумів, що вкладений час витрачений на те, щоб нічого не заслужити. Спочатку це викликало жаль. Пізніше я став аналізувати свої поразки й робити висновки про допущені помилки, щоб постаратися не допускати їх надалі. Для того, щоб вигравати – потрібно хоч іноді брати участь; для того, щоб брати участь – потрібно не боятися правильно програвати! Тому хочеться всім побажати бути рішучими й наполегливими!» – заявив Максим Слободянюк. Науковий керівник юного дарування – директор науково-дослідного інституту СНУ ім. В. Даля доктор технічних наук, професор, академік транспортної Академії Григорій Нечаєв. Григорій Іванович – його рідний дідусь, якому Максим безмежно вдячний за прилучення до творчості й всебічну підтримку. «Видимо, характер мого діда, його безмежна любов до науки й винаходів передалися мені генетичним шляхом», – говорить Максим Слободянюк. Сьогодні юний геній учиться одночасно на двох факультетах Далівського університету: управління й фінансово-економічному. Працює у своїй фірмі, де власне й впроваджує свої розробки. У найближчих планах Максима – розробка інвестиційного проекту для впровадження своїх винаходів.