У Далівському університеті відбувся мультимовний захист магістрів

На кафедрі «Міжнародна економіка» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбувся захист кваліфікаційних робіт магістрів на чотирьох мовах. Студенти з Демократичної Республіки Конго, Китайської Народної Республіки та українські студенти продемонстрували окрім професійних знань, ще й володіння мовами та  використання сучасних інтерактивних комп’ютерних технологій.

Студент з Демократичної Республіки Конго Вембулуа Марко Каманго на прикладі міжнародної компанії «CocaCola» французькою мовою розкрив тему «Маркетинг зовнішньоекономічної діяльності підприємства». Особливо значущим в роботі є розроблені маркетингові стратегії для різних сегментів світового ринку: американського, ринку Африки та ринку Латинської Америки.

Студент з Китайської Народної Республіки Хе Дзюнь Хао присвятив свою роботу розвитку міжнародного співробітництва країн, зокрема України та Китаю. В темі «Розвиток україно-китайських відносин» він дослідив основні показники зовнішньоекономічного співробітництва країн за останні роки та запропонував основні напрями розвитку такого співробітництва. Захист роботи відбувався російською мовою.

Український студент Ігорь Скурат англійською мовою захищав кваліфікаційну роботу на тему: «Глобальні проблеми розвитку світової економіки», присвячену дослідженням основних глобальних проблем сучасності. В магістерській роботі далівець дослідив основні такі проблеми: екологічну, демографічну, енергетичну та продовольчу. Найбільш значущим у роботі є визначення місця України у світовому співтоваристві та запропоновані напрями вирішення основних глобальних проблем на сучасному етапі розвитку країни.

Олександра Гайдукова, Ольга Степура та Семен Терьошин захищалися на українській мові. Їх дослідження стосуються такого кола питань: розвиток світових фондових ринків, європейських інтеграційних процесів та ринку страхових послуг.

Такий мультимовний захист магістрів став можливим завдяки знанням та використанню в навчальному процесі викладачами кафедри міжнародної економіки іноземних мов. Наприклад, завідуюча кафедрою, доктор економічних наук, професор Ірина Бузько пройшла стажування у Франції, співпрацює з науковцями провідних університетів Фінляндії, Франції, Бельгії, Греції та керує міжнародними програмами «Темпус Тасіс» у СНУ ім. В.Даля, вільно володіє французькою мовою. Доценти кафедри Олена Сущенко і Галина Пономарьова стажувалися у Французькому університеті, приймають участь у проектах «Темпус-Тасіс», вільно володіють французькою та англійською мовами. Доцент Олена Вартанова пройшла стажування в Бельгійському університеті, також приймає участь у проектах «Темпус-Тасіс» та вільно володіє англійською мовою. Доцент Артем Тищенко проводить заняття з іноземними студентами із Нігерії англійською мовою.

Нагадаємо, що підготовка фахівців за напрямком «Міжнародна економіка» ведеться в СНУ ім. В. Даля з 1993 року. Про високий рівень підготовки фахівців зі спеціальності свідчать відгуки підприємств та установ, де працюють випускники спеціальності. Після отримання диплому випускники спеціальності працюватимуть на підприємствах, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю, у міжнародних громадських організаціях, торгових палатах, митницях, біржах і банках.