У Далівському університеті відкрилася виставка картин Федора Стегереску

У Науково-дослідному інституті духовного розвитку людини Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відкрилася виставка картин художника Федора Стегереску «Храми Луганщини».

Ініціатором виставки вже третій рік поспіль виступає Науково-дослідний інститут духовного розвитку людини, який діє на базі кафедри педагогіки філологічного факультету. Під керівництвом директора інституту професора Галини Шевченко проведено чимало заходів для духовного збагачення студентів. Серед них не тільки наукова робота, але, і, перш за все, практична: виставки, семінари, тренінги, ті заходи, які дозволяють кожному студенту доторкнуться до мистецтва. Адже головне завдання вищої школи, за словами Галини Павлівни, полягає не тільки в донесенні знань але, в першу чергу, у вихованні в душах молодого покоління тієї духовності та гуманності, яка повинна бути притаманна інтелігентній людині.

Виставки Федора Івановича щорічно зачіпають струни душі кожного відвідувача: змінюється тематика та стиль полотен, удосконалюється техніка виконання, але завжди залишається захоплення від таланту.

Цього року автор представив 17 картин. Всі роботи виконані маслом, які в руках майстра животрепетне передають красу пейзажу та велич храмів. Кажучи про тему творчості, Федір Іванович підкреслив, що він пише все та в різних стилях. Головним завжди залишається реалістичне зображення дійсності – тієї, яку не бачить око звичайної людини, а може побачити тільки чуйна душа митця.

Нове світовідчуття у Федора Стегереску з`явилося після спусків до шахти, де він працював майже два десятиліття. З того часу він написав багато робіт, але жодна не присвячена шахтарській тематиці – це художник пояснює тим, що за радянських часів проілюстрували все можливе з цієї тематики, і писати банальні речі не цікаво.

Зараз Федора Івановича привертає мир у всій його різноманітності: природа, архітектура. Свої роботи автор пише зазвичай, з натури, при чому віддається улюбленій справі повністю. «У мене є принцип – якщо я почав картину, то повинен закінчити її в будь-якому випадку: будь-якому стані і за будь-яких погодних умов, – розповів Федір Іванович. – Закінчую полотно зазвичай вдома, вночі».

Полотна Федора Стегереску «Храми Луганщини» – це не лише відображення внутрішнього світу природи через призму ціннісного розуміння життя людини, це розкриття всієї краси природи в різні пори року, з якою в органічній єдності знаходяться храми. «Я писав природу, яка ллється з навколишнього світу та душі, – розповів про свої роботи художник. – Храми немов вписані в природу, тим самим органічно поєднані разом. Тим більше, я писав тільки старі храми, які відображають нашу історію».

Подивитися на полотна Федора Стегереску може кожен охочий. Виставковий зал розташований в 215 аудиторій II корпусу СНУ ім. В.Даля.