У Далівському університеті відкрито тематичну аудиторію Товариства українсько-французької дружби «Луара»

Представник мерії Сент-Етьєна Мартіна Фонтані відвідала Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля. Мартіна Фонтані неодноразово була в Луганську, на цей раз вона вперше відвідала Далівській університет як представник асоціації «Луара-Україна» Сент-Етьєна. «Останнім часом спостерігається пожвавлення співпраці між нашими містами, – сказав ректор СНУ ім. В.Даля професор Олександр Голубенко. – Дуже важливо, що відносини між державами не обмежуються столицями, а мають і міжрегіональні зв`язки». Гостя урочисто відкрила у СНУ ім. В.Даля спеціалізовану аудиторію Товариства українсько-французької дружби «Луара». Під час екскурсії по університету представник мерії Сент-Етьєна відвідала виставку «Україна і світ», музей Історії і досягнень, Інститут духовного розвитку. Крім того, Мартіна Фонтані познайомилася з роботою художніх колективів і відвідала виставку художниці Юлії Гаман, студентки 2-го курсу спеціальності «Швейні вироби». Юлія в 2006 році привозила свої творчі роботи на виставку до Сент-Етьєну. Її картини, розписані в авторській формі на текстилі, відмітила Мартіна Фонтані. З тих пір далівчанка і представниця французької мерії підтримують дружні відносини. У листопаді в Сент-Етьєні пройде виставка «Белінарі», в якій візьме участь і луганчанка. Мартіна Фонтані була зачарована творчими роботами студентів і викладачів Далівського університету і взяла декілька екземплярів для організації спеціальної виставки, присвяченої 50-ти річчю дружби міст-побратимів. «Сьогодні я побачила університет, який знаходиться в повному розвитку. Динамізмом університету можна вплинути на поліпшення відносин між містами, – відзначила представник мерії Сент-Етьєна Мартіна Фонтані. – Було приємно, що університет зміг знайти можливість розмістити в такому прекрасному приміщенні Товариство українсько-французької дружби «Луара». Ми сподіваємося, що саме ця громадська організація генеруватиме ідеї, пропонуватиме їх властям для подальшого розвитку і втілення в життя». Співпраця міст-побратимів активно продовжується. Протягом двох років студенти-далівці навчаються в університетах Сент-Етьєна. З чотирма вузами Далівській університет, згідно угоди, проводить регулярні обміни студентами. Нагадаємо, що у вересні 1957 року мерії Сент-Етьєна і Луганська підписали договір про співдружність. З тих пір ці міста вважаються побратимами. Багаторічна співпраця на деяких етапах була не дуже активною. У 2006 році Олександр Голубенко ініціював відновлення дружніх зв`язків між містами і підписав договір про співпрацю з Асоціацією «Луара-Україна» в місті Сент-Етьєн. Зараз у СНУ ім. В.Даля діє Товариство українсько-французької дружби «Луара».