Print

У Далівському університеті відкрився американський ресурсний центр

 

 У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася презентація ресурсного центру з вивчення американської культури.

Відкрила презентацію професійний викладач зі штату Массачусетс (США) Кристал Бок-Тіссен, яка протягом двох семестрів навчала студентів 1-5 курсів спеціальності «Переклад» на кафедрі практики іноземних мов Далівського університету за програмою «American Studies». Також вона проводила семінари для викладачів кафедри, на яких обговорювалися проблеми вищої школи та розглядалися американські технології викладання.

«Мені дуже приємно бути присутнім на відкритті центру, – зазначив проректор з науково-педагогічної роботи університету, доктор технічних наук, професор Валерій Дядичев. – Усі матеріали, зібрані тут, допоможуть студентам оволодіти англійською мовою та підвищать рівень їхньої освіти».

У ресурсному центрі зібрано художню, лінгвокраїнознавчу та методичну літературу з вивчення англійської мови, а також відеоматеріали. Ідея його створення належить кандидату педагогічних наук, доценту кафедри практики іноземних мов Олександру Літвінову, який ще в 2006 році почав збирати англомовну бібліотеку для студентів та викладачів університету. Кристал Бок-Тіссен допомогла поповнити фонд та технічно обладнати аудиторію. За її словами, центр повинен стати не просто сховищем для книг, а місцем для інтернаціональної дружби та спілкування, налагодження міцних американсько-українських зв’язків, обміну культурними традиціями.

Як зазначила декан філологічного факультету СНУ ім. В. Даля кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Крсек, центр з вивчення американської культури буде використовуватися для проведення телемостів між далівськими та американськими студентами, обміну досвідом та популяризації української культури за межами країни. «Ми хочемо, щоб ресурсний центр активно працював і був корисним. Тому вже зараз наші студенти перекладають з англійської та готують до видання деякі книги, щоб зробити їх доступними для українців», – підкреслила Ольга Євгенівна.