У Далівскому університеті відкрився унікальний Центр з вивчення чеської мови та культури

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відкрився перший на Сході України Центр чеської мови та культури, створений за грантом Південно-Моравійського центру міжнародної мобільності. На урочисте відкриття прибули почесні гості – Посол Чеської Республіки в Києві Ярослав Башта, генеральний консул Чеської Республіки в Донецьку Антонин Мургаш, представник Южно-Моравийского центру міжнародної мобільності Івана Хамадова. Подібний Центр діє тільки в Києві.

Червону стрічку перерізали ректор університету професор Олександр Голубенко та Посол Чеської Республіки в Києві Ярослав Башта. «Я дуже радий тому, що ми відкриваємо цей центр на Сході України, – підкреслив Ярослав Башта. – Я сподіваюся, що це допоможе розвитку наукових і особистих відносин між нашими країнами. Хотілося б побажати успішного вивчення мови, а тим, хто захоче продовжити навчання, вдалої здачі іспиту в університетах Республіки Чехія».

Центр чеської мови й культури не перший в університеті. Вже кілька років у СНУ ім. В.Даля успішно функціонують центри англійської, німецької, китайської й польської мов, які сприяють реалізації головного завдання університету – підвищенню якості освіти та розвитку міжнародної мобільності як студентів, так і викладачів.

«У нашому університеті багато проектів з обміну студентами з вишами різних країн, – відзначив ректор університету Олександр Голубенко. – Але для того, щоб наш студент був готовий до міжнародної мобільності, він, насамперед, повинен знати мову. Цей центр створений для підтримки в цьому плані нашої активної молоді, адже якщо буде налагоджено співробітництво на рівні університетів, то й співробітництво між країнами підніметься на новий рівень».

Центр з вивчення чеської мови відкритий для всіх бажаючих на безкоштовній основі. Згідно договору університету з Південно-Моравійським центром міжнародної мобільності викладати чеську мову в Далівський університет приїхала магістр чеської філології Яна Гайдашова.

«Язик дуже легко запам`ятовується, – розповіла студентка 2-го курсу Ірина Горобець. – Поки ще було тільки два заняття, але я вже знаю як представлятися, розповідати про себе, рахувати. Я захоплююся мовами, і коли дізналася, що є можливість вивчити чеську, то задоволенням записалася на заняття, оскільки чеський відноситься до групи слов`янських мов, і набагато легше запам`ятовується, ніж англійська або німецька».

Навчання буде проходити протягом навчального року в трьох групах залежно від базового знання мови. Передбачено три заняття на тиждень: два з них – мовна практика, а третє – знайомство з культурою Республіки Чехія.