У Далівському університеті відзначили День рідної мови

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулося свято, присвячений міжнародному Дню рідної мови.

У вузі десятий рік відзначають це свято. Традиційно його проводять іноземні студенти. Перші іноземці приїхали вчитися в Далівський університет ще 36 років тому. Тоді вони навчалися в основному технічним професіям. Зараз вони навчаються на багатьох інших спеціальностях, таких, як «Економіка», «Психологія», «Переклад», «Журналістика», «Математика», «Будівництво». Тому викладачі ВНЗ мають великий досвід роботи з інтернаціональної аудиторією з більш ніж 30 країн світу.

Студенти-іноземці тепло і дружньо розповідали про свої мовні традиції, читали вірші рідною мовою. Глядачам представилася можливість почути звучання одних і тих же рядків з художніх творів російською та іноземною мовами. Не була забута і українська мова – їй надали перше слово. Студентки філологічного факультету не лише розповіли про нього, але і продекламували вірші і навіть заспівали українську народну пісню. Під час заходу звучали арабська, урду, португальська, китайська, болгарська, англійська, французька мови. Вперше на цьому святі виступали студенти з Туркменістану. Студенти факультету підготовки іноземних громадян, які вперше познайомилися з російською мовою чотири місяці тому, вивчили і розповіли вірші на такому ще незнайомому і важкому для них мовою.

«Мета нашого святкування полягає в тому, щоб забезпечити всі форми просування, розвитку та навчання рідною мовою, – сказав завідувач кафедрою іноземних мов доцент Володимир Краснопольський. – Всі мови складають неповторне вираження людської творчості в усьому його розмаїтті. Рідні мови унікальні в тому відношенні, який відбиток вони накладають на кожну людину з моменту народження, наділяючи його особливим баченням речей, які ніколи насправді не зникнуть, не дивлячись на те, що згодом людина опановує декілька мов. Вивчення іноземної мови – це спосіб познайомитися з іншим баченням світу, з іншими підходами ».

Нагадаємо, за рішенням всесвітньої організації ЮНЕСКО 21 лютого з 2000 року оголошено Днем рідної мови з метою збереження та розвитку зникаючих мов, заохочення лінгвістичного різноманіття і багатомовної освіти, а також підвищення обізнаності про мовні і культурні традиції.