У Далівському університеті відзначили річницю з дня народження Тараса Шевченка

В актовій залі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля представили літературно-музичну композицію «Мій Шевченко», присвячену 199 річниці зі дня народження Тараса Шевченка.

Активну участь в організації та проведенні загальноуніверситетського заходу взяли представники філологічного факультету СНУ ім. В. Даля. Студенти розповіли про життя та творчість Тараса Шевченка, особливу увагу приділивши його віршам  та офортам (різновид гравюри на металі, що дозволяє отримувати відтиски з друкарських форм, попередньо оброблених кислотами). Також далівці презентували глядачам пісні та поезії Тараса Григоровича українською та іноземними мовами.

У другій частині свята учасники народної студії «СтудДальтеатр»  представили уривок із вистави «Микита Гайдай» за  однойменною історичною трагедією Тараса Шевченка, що описує події доби Богдана Хмельницького. Завершився захід виконанням студентами кількох пісень у фольклорному дусі та презентацією вірша Степана Пушика «Тарас Шевченко».

Нагадаємо, що Тарас Шевченко народився 9 березня 1814 року. Він – вершинна постать українського літературного процесу ХІХ століття, основоположник нової української літератури, автор славнозвісної збірки «Кобзар». Творча спадщина Тараса Григоровича складається з поетичних, прозових, драматичних літературних творів, а також картин олією, аквареллю, сепій, офортів та малюнків.