У Далівському університеті вшанували пам`ять двічі Героя СРСР Сидора Ковпака

У Музеї історії і досягнень Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулися історичні читання, присвячені життю та військовим подвигам лідера українського партизанського руху часів Великої Вітчизняної війни Сидора Ковпака.

«Сидора Ковпака можна назвати справжнім самородком, – відкриваючи науковий захід, зазначив завідувач кафедрою історії України Далівського університету доктор історичних наук, професор Микола Євдокимов. – Незважаючи на те, що він закінчив 4 класи церковно-приходської школи, він став не тільки талановитим генерал-майором партизанського руху, але й видатним державним діячем у післявоєнні часи».

Свої погляди та наукові роботи в ході проведення історичних читань представили викладачі кафедри історії України СНУ ім. В. Даля, а також студенти філологічного факультету та факультету менеджменту.  Вони обговорили питання зародження, становлення та розвитку українського партизанського руху, проаналізували його завдання та значущість у ході Великої Вітчизняної війни, подискутували на тему особистісних якостей Сидора Ковпака. Зокрема, доктор історичних наук, професор Юрій Сергієнко процитував спогади сучасників  про вдачу, подвиги та військову тактику Сидора Артемовича, розповів про етапи становлення партизанського руху та надав інформацію щодо розбіжностей у його чисельності за різними джерелами.

«Після війни Микита Хрущов на сесії ВР СРСР зазначив, що в Україні діяло 228 партизанських загони чисельністю  в 60 тисяч чоловік, а вже через кілька років у шеститомнику «Історія ВВВ» значилася цифра у 220 тисяч осіб, – зазначив викладач. – У 1973 році кількість учасників партизанського руху визначили у 502 тисячі,  а у 2009 році за інформацією газети  «Урядовий кур’єр» число партизан досягло майже 100 тисяч. Таку різницю можна пояснити тим, що до чисельності організованих загонів почали додавати стихійні».

Нагадаємо, що історичні читання проводилися згідно з листом МОНмолодьспорту України від 23.05.2012 № 1/9-397 «Про відзначення 125-річчя від дня народження двічі Героя Радянського Союзу Сидора Артемовича Ковпака».

Сидір Ковпак  – один із організаторів та керівників партизанського руху на Україні в роки Великої Вітчизняної війни, командир партизанських загонів Сумської області. Державний та політичний діяч, нагороджений чотирма орденами Леніна ,орденами Червоного прапору, Богдана Хмельницького першого ступеня, іноземними орденами та багатьма медалями.