У Далівському університеті виданий збірник матеріалів, присвячених «Молодій Гвардії»

За ініціативою кафедри історії України юридичного факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля опубліковані матеріали, присвячені 70-річчю створення молодіжної комсомольської підпільної організації «Молода Гвардія» в Краснодоні. До збірки «… І не в шурф їх кидали, а у наші серця» увійшли тези виступів Міжнародної науково-практичної конференції студентів і молодих вчених, яка відбулася наприкінці квітня, наукові статті, вірші відомих луганських поетів.

Заснували видання книги завідувач кафедрою історії України СНУ ім. В.Даля професор Микола Євдокимов, доценти Наталія Сафонова та Андрій Фомін. У збірнику опубліковано близько 70 матеріалів з «Молодої гвардії» студентів і молодих учених не тільки Далівського університету, а й російських вузів – Орловського державного університету та Волгоградського державного соціально-педагогічного університету.

«Молода гвардія» живе, виховує, загартовує, – говорить у вітальному слові декан юридичного факультету професор Лідія Лазор. – Світла пам’ять про полеглих, суворі уроки минулої війни закликають кожного з нас докладати максимум зусиль для творення, прояви творчості, придбання нових знань, а також постійно вчитися, щоб бути на рівні вимог ХХІ століття».

У матеріалах збірки розглядаються питання створення і діяльності молодіжної підпільної організації «Молода гвардія», особливості та проблеми стихійного опору луганської молоді нацистському режиму, проаналізовано подвиги дітей-героїв Великої Вітчизняної війни та визначено основні напрямки патріотичного виховання сучасного молодого покоління. Однак Микола Євдокимов вважає, що необхідні ще більш глибокі і правдиві дослідження вчених-істориків, не заангажованих ідеологічними постулатами численних партій.

Нагадаємо, що молодіжна підпільна організація «Молода гвардія» була створена влітку 1942 року в місті Краснодон. До її складу входило близько 110 хлопців та дівчат, які поширювали листівки із закликом не підкорятися німецьким окупантам, вели диверсійну діяльність та підпалили біржу праці, чим допомогли приблизно 2000 мешканцям міста врятуватися від вивозу до Німеччини. У січні 1943 року організація була викрита, а більшість її учасників загибла.

Підготувала: Наталія Вергуненко