У Далівському університеті визначили найкращі факультети за чотирма видами спорту

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля підбили проміжні підсумки загальноуніверситетської студентської універсіади між факультетами з чотирьох видів спорту – футболу, настільного тенісу, баскетболу та підтягування.

Щорічна естафета за традицією розпочалася змаганнями з футболу. У напруженій боротьбі перше місце зайняла команда факультету прикладної механіки і матеріалознавства, друге – факультет електротехнічних систем, а третє – збірна команда філологічного та філософського факультетів.

На змаганнях з настільного тенісу виграла також команда факультету прикладної механіки і матеріалознавства. Друге місце – у збірної команди факультету наноелектроніки і нанотехнологій та факультету транспортних систем і логістики. Третє місце посів факультет комп’ютерних наук і технологій. Крім загального результату, в цьому виді спорту окремо оцінювалася й індивідуальна гра. Перше місце в особистому заліку серед чоловіків зайняв Олег Пушкарьов, а серед жінок – Анастасія Грузіна. Обидва переможці навчаються на факультеті прикладної механіки і матеріалознавства. Друге місце в особистому заліку серед чоловіків дісталося Олександру Яковлєву (факультет природничих наук), а серед жінок – Христина Кузнєцова (філологічний факультет). На третьому місці опинилися Ерванг Аванесян (факультет транспортних систем і логістики) та Яна Гончарова (юридичний факультет).

Універсіада з підтягування зібрала понад 100 учасників. В цих змаганнях перше місце завоювала збірна команда  факультету наноелектроніки і нанотехнологій та факультету транспортних систем і логістики. Друге місце – у збірної факультетів управління економікою та менеджменту, а третє місце зайняла команда факультету математики та інформатики. В підтягуванні також окремо оцінювалася індивідуальна гра. Перше місце в особистому заліку зайняв Сергій Дриженко (факультет наноелектроніки і нанотехнологій) підтягнувшись 32 рази. Друге місце розділили Павло Темніков (факультет транспортних систем і логістики) та Володимир Лоза (факультет менеджменту).  Кірил Осипенко здобув бронзу.

Завершували перший навчальний семестр змагання з баскетболу. У цих змаганнях переможцем знову стала команда факультету прикладної механіки і матеріалознавства, на другому місці – збірна команда факультетів інноваційної економіки і кібернетики та фінансового управління. А третє місце дісталося команді факультету природничих наук.

«Головна мета проведення універсіади – це залучення студентів до спорту, – розповів голова спортклубу СНУ ім. В. Даля, завідувач кафедри фізичного виховання професор Валентин Ляпін. – Критеріями відбору в команду за гру в збірній факультету є фізична підготовка й навички гри. Приємно, що команди майже наполовину складаються з першокурсників. Вони приходять із бажанням активно займатися спортом. Ми всіляко допомагаємо їм розвиватися в цьому напрямку».

За дванадцятирічну історію проведення універсіади істотно змінився її масштаб. Як відзначають тренери кафедри фізичного виховання СНУ ім. В. Даля, незмінно найпопулярнішими видами спорту студентів залишилися ігрові: футбол і баскетбол. Вісім видів спорту, за якими проводиться універсіада, розподілені за двома навчальними семестрами. Змагання в рамках універсіади проходять протягом усього навчального року. У цьому році в універсіаді беруть участь дванадцять команд, сформованих самостійно факультетами.

У наступному семестрі далівців очікують змагання з кросу, жиму лежачи, шахів та гирьового спорту. У кінці навчального року за кількістю виграних ігор за рік буде визначатися володар першого місця серед факультетів.

Підготувала: Наталія Вергуненко