У Далівському університеті визначили найкращі факультети за чотирма видами спорту

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля підбили проміжні підсумки загальноуніверситетської студентської універсіади між факультетами з чотирьох видів спорту – футболу, настільного тенісу, баскетболу та підтягування.

За одинадцятирічну історію проведення універсіади істотно змінився її масштаб. Як відзначають тренери кафедри фізичного виховання СНУ ім. В. Даля, незмінно найпопулярнішими видами спорту студентів залишилися ігрові: футбол і баскетбол. Вісім видів спорту, за якими проводиться універсіада, розподілені за двома навчальними семестрами. Змагання в рамках універсіади проходять протягом усього навчального року. У цьому році в універсіаді беруть участь дванадцять команд, сформованих самостійно факультетами.

«Головна мета проведення універсіади – це залучення студентів до спорту, – розповів голова спортклубу СНУ ім. В. Даля, завідувач кафедри фізичного виховання професор Валентин Ляпін. – Критеріями відбору в команду за гру в збірній факультету є фізична підготовка й навички гри. Приємно, що команди майже наполовину складаються з першокурсників. Вони приходять із бажанням активно займатися спортом. Ми всіляко допомагаємо їм розвиватися в цьому напрямку».

Щорічну естафету за традицією відкрили змаганнями з футболу. За звання найсильніших в університеті боролися близько 140 студентів у 12 командах. Гра проходила на двох полях спортивного комплексу університету. У напруженій боротьбі перше місце зайняла команда юридичного факультету. Збірна команда філологічного та філософського факультетів зайняла друге місце. А третє місце дісталося факультету комп’ютерних наук і технологій.

У цьому році в рамках універсіади відбулася матчева зустріч між збірними командами українських студентів з іноземними студентами Далівського університету, присвячена Дню міста та Дню фізичної культури і спорту. Закінчився матч внічию.

На змаганнях з настільного тенісу виграла команда факультету прикладної механіки і матеріалознавства. Друге місце – у збірної команди факультету наноелектроніки і нанотехнологій та факультету транспортних систем і логістики. Третє місце посіла збірна факультету управління економіки та факультету фінансового управління.

У Кубку СНУ ім. В. Даля з шахів з майже 40 учасників переміг студент факультету прикладної механіки і матеріалознавства В’ячеслав Малий. Друге місце дісталося Михайлу Літваку з філософського факультету, а третє – Анжелі Нестеровської з факультету фінансового управління.

Універсіада з баскетболу зібрала понад 110 учасників. У цих змаганнях переможцем стала команда факультету прикладної механіки і матеріалознавства, на другому місці – збірна команда факультетів управління економікою та фінансового управління. А третє місце дісталося збірній факультету менеджменту та факультету інноваційної економіки та кібернетики.

Завершували перший навчальний семестр змагання з підтягування. І в цих змаганнях перше місце завоював факультет прикладної механіки і матеріалознавства. Друге місце – у факультету математики та інформатики, а третє місце зайняла збірна команда факультету наноелектроніки і нанотехнологій та факультету транспортних систем і логістики. Крім загального результату, в цьому виді спорту окремо оцінювалася і індивідуальна гра. Перше місце в особистому заліку зайняв Влад Тихомиров (факультет прикладної механіки і матеріалознавства) та Артем Догодайло (факультет транспортних систем і логістики), підтягнувшись по 36 разів.

У наступному семестрі далівців очікують змагання з кросу, жиму лежачи, шахів та гирьового спорту. У кінці навчального року за кількістю виграних ігор за рік буде визначатися володар першого місця серед факультетів.

Підготувала: Наталія Вергуненко