У Далівському університеті визначили найкращих знавців політології серед школярів

У Східноукраїнському національному університети імені Володимира Даля відбулася Перша олімпіада Далівського університету для учнів загальноосвітніх навчальних закладів із політології.

Олімпіада проводилася кафедрою політології та міжнародних відносин Далівського університету в рамках програми профорієнтації з метою пошуку обдарованої молоді. У ній взяли участь 42 школярі з Луганської області.

Олімпіада складалася з двох етапів: у першому учасникам запропонували відповісти на 20 тестових запитань, а в другому –  вирішити три логічні задачі. Усі завдання були складені в рамках шкільної навчальної дисципліни «Людина і світ».

Голова журі олімпіади – доктор політичних наук Фелікс Барановський, вітаючи переможців, зазначив: «Усі конкурсні роботи дуже цікаві, а результати олімпіади показують, що учасники виявили велику зацікавленість політологією. Той, хто обирає для себе стезю вирішення політичних проблем, можна сказати, обирає шлях подолання глобальних задач. Я хочу побажати вам знайти свій шлях та бажаю успіхів!».

За результатами двох етапів найкращим знавцем політології та переможцем Першої олімпіади Далівського університету для учнів загальноосвітніх навчальних закладів з політології став учень 11 класу КЗ «ЛСШ І-ІІІ ст. № 1 ім. Л.М. Лоповка» Матвій Дихановський.  Друге місце розділили між собою учень 11 класу КЗ «ЛСШ І-ІІІ ст. № 5» Даніель Парсаі та учениця 10 класу  КЗ «ЛСЗШ І-ІІІ ст. № 56 ім. К.Кутового» Валерія Довгань. Дипломи за почесне третє місце отримали учень 10 класу КЗ «ЛСШ І-ІІІ ст. № 5» Данііл Козлов та учениця 11 класу КЗ «ЛНВК школа-ліцей № 24» Анастасія Колеснікова.

Вітаючи переможців, проректор з науково-педагогічної роботи, завідувач кафедрою політології та міжнародних відносин Далівського університету, доктор політичних наук, професор, член-кореспондент Української академії політичних наук Галина Щедрова зауважила: «Ми дуже раді бачити школярів на олімпіаді з політології. Це дуже добре, що ви йдете на додаткові заняття та випробування, спілкуєтеся зі студентами та професорсько-викладацьким складом університету. Цей ваш досвід може бути корисним у виборі майбутньої професії, університету, в якому ви, можливо, будете навчатися, та здобудете сучасні знання і навички».

Призери олімпіади отримали в подарунок від Далівського університету підручники з політології провідних авторів, а переможець, окрім цього, книгу «Ми – далівці». Також зазначимо, що шістьох учасників змагань із політології  відзначили дипломами за творчий та оригінальний підхід до вирішення олімпіадних завдань, а всі школярі отримали дипломи учасника олімпіади.

Підготувала: Наталія Осичнюк