У Далівському університеті визначили напрямки розвитку підприємництва

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася міжнародна науково-практична конференція «Розвиток підприємства в умовах глобалізації: проблеми та перспективи», присвячена 10-річчю кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності СНУ ім. В. Даля.

Організатором наукового заходу виступив  Далівський університет за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Інституту економіки промисловості Національної академії наук України, Фонду підтримки підприємництва Луганської обласної державної адміністрації, Спілки економістів України, Воронізького державного технічного університету (Росія), Брестського державного університету імені О.С. Пушкіна (Білорусь), Akademia Obrony Narodowej (Польща) та  Vilnius University (Литва). Для участі в конференції було надіслано більше 130 робіт студентів, аспірантів та науковців провідних вишів України, Росії, Білорусії, Польщі, Німеччини, Австрії та Литви.

«У сучасних умовах перемагають лише підприємці, здатні швидко адаптуватися до економічних змін на ринку, – зазначила на пленарному засіданні завідувач кафедрою менеджменту зовнішньоекономічної діяльності СНУ ім. В .Даля доктор економічних наук, професор Алла Воронкова. – Тільки той, хто розвивається, досягне успіху. Тому ми сподіваємося, що конференція стане зручним майданчиком для обміну досвідом та напрацювання ефективних підходів до інноваційного розвитку підприємств».

Після пленарного засідання робота учасників конференції була організована за тематичними секціями: «Сучасні тенденції та загальні проблеми управління розвитком підприємства», «Розвиток конкурентоспроможного потенціалу підприємства в умовах міжнародної конкуренції», «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності підприємства та розвиток транскордонного співробітництва», «Розвиток функціональних сфер діяльності підприємства», «Стійкий розвиток підприємства: корпоративна соціальна відповідальність та економічна безпека бізнесу», «Розвиток людського капіталу та управління знаннями підприємства».

Нагадаємо, що кафедра менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля розпочала роботу в серпні 2002 року. Майже всі викладачі кафедри мають науковий ступінь (захищено три докторських та 25 кандидатських дисертацій), а їхня активна життєва та професійна позиція неодноразово відзначалася державними нагородами, стипендіями Кабінету Міністрів України та преміями міжнародних фондів.  За 10 років випущено 850 бакалаврів, близько 700 спеціалістів та 300 магістрів, які працюють  на українських та закордонних підприємствах,  у владних структурах різного рівня та ведуть викладацьку діяльність. У Луганській регіональній торгово-промисловій палаті та на ПАТ «Луганськтепловоз» відкрито філії кафедри, де студенти проходять різні види практики. Також майбутні менеджери беруть участь в міжнародних стажуваннях та програмах. Колектив кафедри підтримує міжнародні освітні та наукові зв’язки з університетами Росії, Німеччини, Польщі, Японії, В’єтнаму, Греції, Ірландії, Чехії.

Підготувала: Наталія Осичнюк

На фото: пленарне засідання; наукові роботи кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності