У Далівському університеті визначили переможців всеукраїнської олімпіади з технології машинобудування

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з технології машинобудування для всіх вищих навчальних закладів.

Наказом Міністерства освіти та науки України Далівський університет втретє визначено базовим для проведення олімпіади не випадково, оскільки університет першим встановив програмне забезпечення з проектування “Компас 3D” і має найпотужніше ліцензійне програмне забезпечення для проведення заходів такого рівня. Перший тур пройшов в кожному вищому навчальному закладі. За результатами обирались від одного до трьох кращих студента для участі в олімпіаді на всеукраїнському рівні.

На всеукраїнську олімпіаду до Далівського університету з’їхалися більше 70 учасників з 25 вищих навчальних закладів Україні. Завдання були розроблені з урахуванням надісланих пропозицій з інших вишів. Загалом учасникам було запропоновано десять завдань – єдиний конкурсний білет. Дев’ять з них – задачі зі дисциплін спеціальності «Технологія машинобудування», десяте – проектування технологічних процесів обробки деталей. Останнє завдання конкурсанти виконували у комп’ютерному класі за допомогою програмного забезпечення фірми «Аскон».

«Завдання допомогло продемонструвати вміння користуватися сучасними комп’ютерними технологіями при технічному проектуванні, – відзначив завідувач кафедри технології машинобудування професор В’ячеслав Дзюба. – Це в умовах стрімкого підвищення оснащення підприємств важливо для конкурентноздатності кадрів».

До складу журі ввійшли представники різних ВНЗ країни. Кожне завдання мало коефіцієнт, враховуючий складність питання. Відповідальний секретар оргкомітету олімпіади Олександр Кірсанов відзначив досить високий рівень теоретичної та практичної підготовки учасників. Так, наприклад, 57% учасників впоралися зі всіма завданнями, що близько на 20% вище ніж минулого року.

У рамках олімпіади відбулися  студентська технічна конференція та майстер-клас по застосуванню ПЗ «Вертикаль-2011» при технологічному проектуванні. Студенти представили свій погляд на удосконалення методів шліфування, діамантового вигладжування, процесів обробки вільними абразивами тощо.

За кількістю отриманих балів журі визначило сім переможців. Перше місце з сумою балів 273 посіла студентка 5-го курсу СНУ ім. В.Даля Олена Солодова. Друге місце розділили Іван Дегтярьов з Сум та Сергій Пономаренко з Чернігова. На третій сходинці за кількістю балів опинилися чотири учасники: Андрій Цимбал (Київ), Тимофій Чемко (Алчевськ), Анастасія Береза (Кривий ріг) та Іван Стародубцев (Краматорськ).

Підготувала: Наталія Вергуненко