У Далівському університеті визначили переможців всеукраїнської олімпіади з технології машинобудування

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля пройшов II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з технології машинобудування для всіх вищих навчальних закладів.

Наказом Міністерства освіти та науки України Далівський університет визначено базовим для проведення олімпіади. Перший тур пройшов в кожному вищому навчальному закладі. За результатами обирались від одного до трьох кращих студента для участі в олімпіаді на всеукраїнському рівні.

На всеукраїнську олімпіаду до Далівського університету з’їхалися 58 учасників з 24 вищих навчальних закладів Україні. Завдання розроблені з урахуванням надісланих пропозицій з інших внз. Загалом учасникам було запропоновано десять завдань – єдиний конкурсний білет. Дев’ять з них – задачі, останнє, десяте – розробка технологічного процесу обробки різанням деталі «Вал». Останнє завдання виконували у комп’ютерному класі за допомогою програмного забезпечення фірми «Аскон». «Завдання допомогло продемонструвати вміння користуватися сучасними комп’ютерними технологіями при технічному проектуванні, – відзначив завідувач кафедри технології машинобудування професор В’ячеслав Дзюба. – Це в умовах стрімкого підвищення оснащення підприємств важливо для конкурентноздатності кадрів».

До складу журі ввійшли представники різних внз країни. Кожне завдання мало коефіцієнт, враховуючий складність питання. Відповіді оцінювалися за десятибальною шкалою. Члени журі відзначили досить високий рівень теоретичної та практичної підготовки учасників. Так, наприклад, близько 40% учасників впоралися зі всіма завданнями, і тільки один учасник не виконав практичну частину з використанням комп’ютерних технологій.

У рамках олімпіади пройшла студентська технічна конференція, на якій з доповідями виступили 12 учасників з семи навчальних закладів. Студенти представили свій погляд на удосконалення методів шліфування, діамантового вигладжування, процесів обробки вільними абразивами тощо.

«Зараз необхідність висококваліфікованих фахівців з цього напряму зростає, – підкреслив завідувач кафедри технології машинобудування професор В’ячеслав Дзюба. – Оскільки робота підприємств це, перш за все, розвиток економіки всієї країни».

За кількістю отриманих балів визначили шість переможців. Перше місце з сумою балів 234 посів студент Криворізького технічного університету Дмитро Котляр. Друге місце розділили студенти СНУ ім. В.Даля та Чернігівського державного технологічного університету Олександр Зуєв і Олександр Васильєв. На третій сходинці за кількістю балів опинилися три учасники: Ігор Смаглюк (Національний технічний університет України «КПІ»), Світлана Сокур (Донбаська державна машинобудівна академія), Орест Слабий (Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу).