У Далівському університеті визначили вектор розвитку вишу на наступний навчальний рік

Традиційно перед новим навчальним роком у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася Конференція трудового колективу. Головним на порядку денному став звіт ректора СНУ ім. В. Даля професора Олександра Голубенка про діяльність університету в 2011-2012 навчальному році та завдання на наступний навчальний рік.

У своїй доповіді Олександр Леонідович підсумував досягнення університету, звернув значну увагу на корпоративність та вагомість особистого внеску структурних підрозділів та кожного члену колективу в успішний розвиток своєї Альма-матер. «У 1997 році, коли я заступив на посаду ректора університету, на такій само конференції я сформулював 9 основних завдань, в основі яких було створення скелету дійсного університету, – сказав ректор СНУ ім. В. Даля. –  Всі ці завдання було виконано достроково, за чотири роки. Надалі університет, образно кажучи, нарощував на ці кістки м’язи і зараз, повністю сформувавшись, є одним з найпотужніших вишів України». Як приклад, він навів наступні  цифри: за 15 років кількість корпусів зросла з 37 до 56, кількість спеціальностей – більше, ніж в два рази, а контингент студентів – у 2,3 рази. Також суттєво збільшилася кількість спеціалізованих вчених рад із захисту  дисертацій: з однієї до 14.

Разом з учасниками – викладацькою та студентською профспілками, членами трудового колективу університету – на конференцію завітали й гості. Серед них – член Наглядової ради університету, народний депутат України Олександр Єфремов, заступник голови Луганської облдержадміністрації з питань гуманітарної та соціальної політики  Анатолій Івченко, перший заступник начальника управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації Олександр Востряков, голова Федерації профспілок України працівників освіти і науки України Геннадій Соркін.

З привітальним словом виступив Анатолій Івченко. Він підкреслив, що величезний науковий та освітній потенціал СНУ ім. В. Даля є гарною порукою рішення регіональних, всеукраїнських та навіть світових проблем. «У цьому питанні ви можете розраховувати на допомогу Луганської обласної державної адміністрації. Ми сподіваємося, що ваш університет як найпотужніший вищий навчальний заклад на сході та півдні країни, що перебуває в лідерах практично за всіма національними рейтингами, і зараз, і надалі готуватиме конкурентоспроможних фахівців»,  – підкреслив Анатолій Григорович.

Олександр Єфремов привітав усіх членів колективу університету з наступаючим  Днем знань та із присвоєнням ректору університету Олександру Голубенку звання Герой України. «Присвоєння цього звання першому керівникові університету – акумульована праця всього колективу. Те, що сьогодні 2700 співробітників та близько 30 тисяч студентів працюють над тим, щоб у нашій державі були високоосвічені фахівці, те, що університет є провідним в нашому регіоні вже багато-багато років – незаперечні факти, – зазначив народний депутат. Спостерігаючи за процедурою нагородження Олександра Голубенка, я був гордий не тільки за наш університет, але й за наше місто та нашу область».

Традиційно на конференції підбили підсумки щорічного огляду-конкурсу готовності кафедр структурних підрозділів до навчального року. За його підсумками,  перше місце посіла кафедра менеджменту та економічної безпеки, друге місце  – кафедри політології і міжнародних відносин, педагогіки, промислового та художнього литва, а за третє місце дипломом відзначили кафедри залізничного транспорту, маркетингу, туризму та готельного господарства, прикладної філософії та теології. Завершальним питанням конференції було прийняття змін до Статуту університету, пов’язані з реорганізацією структурних підрозділів. Також у зв’язку із закінченням строку дії колективного договору, колективом університету було прийнято колективний договір у новій редакції на 2012-2017 роки зі змінами відповідно до трудового законодавства та нормативних  документів з питань організації праці у ВНЗ.