У Далівському університеті закінчилися Одинадцяті Міжнародні Далівські Читання

У Східноукраїнському національному університеті закінчилася робота Одинадцятих Міжнародних Далівських Читань, присвячених 206-річчю з дня народження Володимира Даля. Протягом двох днів Далівський університет приймав гостей та учасників Далівських Читань. Одна з головних складових їх програми – наукова конференція за темою «Науковий та творчий спадок В.І.Даля у контексті сучасної освіти». Життя та творчість Володимира Даля викликають великий інтерес та варті всебічного розгляду. На секційних засіданнях учасники конференції обговорили наукові дослідження В.І.Даля у порівнянні з сучасними філологічними дослідженнями, спадок Козака Луганського з точки зору сучасних психо-педагогічних позицій, ідеї Володимира Даля у сучасному філософському та соціально-історичному знаннях. Далєзнавці у своїх доповідях розглянули також і аспекти біографії видатного луганчанина, показали різницю у поглядах сучасників Даля на його творчість та життя. Одна з учасників конференції доктор філологічних наук, професор кафедри української мови національного університету «Києво-Могилянська Академія» Алла Лучик викладає українську мову в Інституті Східно-слов’янської філології. Вона розповіла: «Володимир Даль – це передусім великий лексикограф. Кожен, хто хоч якось стикається з філологією, завжди звертається до словника Даля. Я бачу у своїх польських студентів цікавість до вивчення історії та видатних людей України. Хотілося б, щоб мої студенти з Польщі наступного року прийняли участь у Далівських Читаннях». Багато спогадів Володимира Даля присвячено дружбі з видатним російським поетом Олександром Сергійовичем Пушкіним. Ця тема зацікавила учасників студентського театру Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Вони поставили одноактну історико-драматичну п’єсу «Незабутні зустрічі». Спектакль створений за книгами В. Порудомінського «Даль» та «Пушкин в воспоминаниях современников». Учасники конференції на заключному пленарному засіданні схвалили пропозицію ректора університету професора Олександра Голубенко, щодо включення Володимира Івановича Даля у проект «Великі українці», що нещодавно стартував на телеканалі «Інтер».