У Далівському університеті завершилися «Дні донора»

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася традиційна благодійна акція «Дні донора». Протягом декількох днів майже двісті студентів – представників  усіх факультетів та інститутів вишу долучилися до цієї благородної справи та здали кров у здоровпункті університету.

Найактивнішими учасниками благодійного заходу стали студенти Інституту прикладної механіки і матеріалознавства Далівського університету, а також чотирьох факультетів вишу – комп’ютерних систем та технологій, математики та інформатики, транспортних систем і логістики, наноелектроніки та нанотехнологій. Керівники цих структурних підрозділів СНУ ім. В. Даля отримали від адміністрації університету грамоти «За активну участь у «Днях донора» та значні успіхи у гуманістичному вихованні студентів».

Слід зазначити, що кожного року в «Днях донора» беруть участь близько чотирьохсот студентів, до того ж спостерігається тенденція зростання кількості далівців, охочих здати кров. Але водночас збільшується число молодих людей, яким це протипоказано за медичними показаннями. Таким чином, як зазначає  головний лікар санаторія-профілакторія СНУ ім. В. Даля Владислав Хорошко, кількість донорів зменшується. Головною причиною цього процесу  він називає високий рівень захворюваності серед молоді.

Нагадаємо, що «Дні донора» у Далівському університеті проводяться двічі на рік під патронатом Луганської обласної станції переливання крові. У виші активно проводиться робота із залучення студентів до участі в цій акції, виховання в них гуманного ставлення до людей та прагнення допомагати іншим. Перед здачею крові молоді люди проходять обов’язковий медичний огляд, тому донорство – не тільки акт благодійності, але й  можливість перевірити стан свого здоров’я.