У далівців розпочалося трудове літо

Для більшості студентів Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля роки навчання – це ще й час набуття трудових навичок, досвіду роботи в колективі, організації виробничого процесу, а іноді – і власного бізнесу. Зараз в університеті – гаряча пора: йде сесія, здача держіспитів, захист дипломних проектів… Але підготовка до трудового літа йде своєю чергою. «Незважаючи на переоцінку цінностей у суспільстві, ми ведемо свій родовід від тих студентів і викладачів, які створювали перші студентські будівельні загони, зводили навчальні корпуси, закладали алеї, – говорить проректор університету з науково-педагогічної, виховної і соціальної роботі професор, доктор політичних наук Галина Щедрова. – І ми пишаємося тим, що ці традиції, підтримані нашим інтелектом і нашою працею, живуть і розвиваються». Уже сформовано 25 трудових загонів. 75 далівців відправилися в дитячі оздоровчі табори Криму й Луганської області, де будуть працювати вожатими. Бажаючих записатися в ці загони – хоч відбавляй! Адже це не тільки цікава робота, але й відпочинок на морі, біля річки, романтичні вечори біля вогнища, нові друзі… 25 трудових загонів створено на факультетах. Традиційно лідирують інститут транспортних технологій, механічний, факультети природничих наук, математики й інформатики. Студенти цих загонів будуть зайняті будівельними й ремонтними роботами, готовити корпуси до нового навчального року, доглядати за парками й скверами. А для тих, хто серйозно ставиться до вивчення іноземних мов, відкривається чудова можливість попрактикуватися в США й Туреччині, заробити гроші й світ побачити. Ще один цікавий проект стартував цього року. Підписано договір між Східноукраїнським національним університетом імені Володимира Даля, Луганською міськрадою, міською молодіжною радою й приватними підприємцями про створення «Бізнес-інкубатора». «Реалізація цього проекту, – стверджує ректор університету професор, доктор технічних наук, член-кореспондент Академії педагогічних наук України Олександр Голубенко, – об`єднає зусилля зацікавлених сторін з метою розширення можливостей використання наукових розробок, впровадження інноваційних технологій, залучення додаткових джерел фінансування університету й сприяння подальшому розвитку малого й середнього бізнесу серед молодих учених і студентської молоді». Уже створена робоча група по координації роботи «Бізнес-інкубатора». Її очолює молодий учений Андрій Смородін. «Ми дуже вдячні працівникам міськради за доброзичливе становлення до проекту», – говорить він. Студенти СНУ відповідно до договору про співробітництво проходять практику в управлінні економіки міської ради й будуть направлені на стажування до облдержадміністрації. Разом з кафедрою легкої й харчової промисловості університету реалізується проект по набуттю підприємницьких навичок у сфері обслуговування. При цьому практику студенти проходять на власно створених підприємствах. У їхньому відкритті студентам допомагають випускники університету, які вже стали підприємцями. Студенти й молоді вчені кафедри залізничного транспорту активно займаються наукомісткою проблематикою енергозбереження й екології на залізничному транспорті. Реалізація цього проекту принесе серйозні дивіденди. У планах «Бізнес-інкубатора» – проект по здешевленню харчування для студентів. …Спекотливе літо – 2007 не охолоджує прагнення молодих далівців активно залучитися до «дорослого» трудового життя.