У Луганську вчені презентували книгу, в якій вперше розмежовано історію та теорію цивілізацій

У Луганській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О.М. Горького в центрі «Російської культури і літератури» відбулася презентація нового підручника «Історія і теорія світових цивілізацій». Даний підручник містить нові підходи в розгляді цивілізаційних процесів, а також вперше розмежовано історію та теорію цивілізацій. Авторами підручника є вчені СНУ ім.В.Даля, ЛНУ ім. Т. Шевченка, КНУ ім. Т. Шевченка.

Над підручником автори працювали з 2007 року. Вперше він був виданий російською мовою в 2010 році для Російської Федерації. Зараз вийшло україномовне видання. «Нещодавно цей підручник презентували в Інституті історії Національної академії наук України, – зазначив головний редактор і співавтор підручника завідувач кафедри архівознавства та суспільно-правових наук СНУ ім.В.Даля Ігор Довжук. – У ньому всі знайдуть щось цікаве – як історики, так й обивателі».

Перший крок у підготовці книги був зроблений в 2005 році, коли світ побачило колективне видання луганських істориків «Нариси історії світових цивілізацій до середини XIX століття». Презентований підручник «Історія і теорія світових цивілізацій» – один з перших такого масштабу на території України та Росії. У книзі розглядаються найважливіші проблеми розвитку світових цивілізацій з найдавніших часів до наших днів. Основна увага приділяється явищам і процесам, які визначають сутнісні риси світових цивілізацій, а також формуванню глобальної структури цивілізації.

«Підручник привернув увагу професійних істориків і філософів, а це дуже цінно, адже посібник створюється на стику спеціальностей, – зазначив на презентації професор СНУ ім.В.Даля Володимир Шелюто. – Таким чином, досягається синтез знання, і немає переваги або в історичну площину, або в філософію».

Не обійшлося й без привітань. Свої музичні виступи подарували студенти СНУ ім.В.Даля з Нігерії – Оджо Пітер та Адеоба Поль, які зіграли на саксофоні та ударному інструменті.