У Східноукраїнському національному університеті відкрилися ХІ Міжнародні Далівські читання

Сьогодні виповнюється 206 років з дня народження нашого великого земляка Володимира Івановича Даля. Володимир Даль був по-справжньому багатогранною особистістю – лексикографом, етнографом, лікарем, морським офіцером, інженером, зоологом, публіцистом. Безцінними можна назвати його «Толковый словарь живого великорусского языка» та «Пословицы русского народа». З 2001 року Східноукраїнський національний університет носить ім’я Володимира Даля. З цієї дати почалася не тільки нова сторінка в історії університету, але й більш інтенсивний вклад науковців у дослідження творчого спадку Козака Луганського. Близько 200 вчених-далєзнавців, студентів та гостей з інших міст України та зарубіжжя зібралися сьогодні на Одинадцяті Міжнародні Далівські читання. Їх тема: «Науковий та творчий спадок В. І. Даля у контексті сучасного знання». Учасники конференції зазначили, що, незважаючи на велику кількість наукових та дослідницьких робіт, які розглядають постать Володимира Даля, кожного року з’являються нові аспекти. Такий феномен пояснюють багатогранністю постаті Козака Луганського. Учасників Далівський читань привітав заступник голови облради Євген Харін, який докладно зупинився на науковому доробку великого земляка. У своєму виступі ректор СНУ ім. В.Даля професор Олександр Голубенко сказав: «Нещодавно на телеканалі «Інтер» стартував новий проект «Великі українці». Його унікальність у тому, що велич своїх земляків визначає сам народ. Вважаю, що ми з вами, як і всі жителі Луганської області, одностайні у думці: наш земляк Козак Луганський Володимир Іванович Даль справді увійшов в історію як великий українець! Тому виношу на ваше обговорення пропозицію представити його ім’я у телепроект «Великі українці». У цьому я вбачаю наш з вами громадянський обов’язок, визнання величезних заслуг Володимира Даля в історії України». На конференції було підбито підсумки обласного конкурсу наукових робіт «Мій земляк – Володимир Даль». Гостей та учасників Далівських читань привітав студентський театр, що підготував історико-драматичний спектакль «Незабутні зустрічі». П’єсу, створену за книгами В. Порудомінського «Даль» та «Пушкин в воспоминаниях современников», присвячено дружбі Володимира Даля та Олександра Сергійовича Пушкіна.