У СНУ ім. В.Даля до Дня науки відбулося урочисте нагородження кращих вчених Луганщини

У Східноукраїнському національному університеті імені Водимира Даля відбулися урочисті збори інтелектуальної еліти Луганщини, присвячені Дню науки. Щорічно, згідно наказу Президента України, це свято проходить у третю суботу травня. В рамках заходу дипломи отримали 11 переможців обласного конкурсу робіт молодих вчених, встановленого Луганською обласною радою. Цього року на конкурс були представлені наукові роботи молодих вчених в області гуманітарних, природничих, технічних наук, у сфері розробки і впровадження нової техніки, матеріалів і технологій, нових способів і методів лікування та профілактики захворювань.

За особистий внесок у розвиток науки Обласна державна адміністрація і Обласна рада, Обласне управління освіти і науки відзначили викладачів університетів, співробітників дослідницьких центрів і підприємств Луганщини за копітку та плідну наукову працю.

На урочистому засіданні оповістили імена студентів внз, які успішно почали свій науковий шлях перемогою в обласному конкурсі за кращу науково-дослідну роботу з краєзнавства. Місце проведення урочистого засідання вибране не випадково, оскільки за показниками наукової діяльності університету, СНУ ім. В.Даля займає провідну позицію серед класичних вищих навчальних закладів з кількістю патентів – 108 і укладеним господарським договорам на науково-дослідну діяльність. Лідером Далівський університет є і за кількістю наукових робіт на одного викладача – близько трьох.

«Досягнення луганських вчених в області фундаментальних досліджень, інноваційних технологій добре відомі не тільки в Україні, але і за її межами, – відзначив, вітаючи учасників засідання, заступник голови обласної ради Євгеній Харін. – Свідоцтво тому – Східноукраїнський національний університет імені Владимира Даля. Його розробки впроваджуються в практичну діяльність багатьох галузей виробництва, у тому числі і за кордоном. Близько трьох тисяч авторських свідоцтв і патентів зареєстровано в Україні і Росії. Досягнення фахівців оцінені п`ятдесятьма закордонними нагородами. Нещодавно університет отримав вищу оцінку на Всеукраїнській виставці «Сучасна освіта в Україні-2009» в номінації «Інтеграція науки в освіті». Вже декілька років підряд він – володар золотої медалі Міжнародного салону винаходів інноваційних технологій «Новий час» в номінації «За підтримку інноваційної діяльності в Україні».

Переможців традиційного конкурсу «Вчений року» визначали згідно з річними звітами про роботу структурних підрозділів університету. Кожен викладач, який має науковий ступінь, автоматично брав участь у конкурсі. В цілому учасниками стали 700 доцентів, кандидатів наук і близько 170 професорів, докторів наук. При виборі найкращого вченого оцінювалися наявність надрукованих наукових робіт – монографій, публікацій в спеціалізованих наукових журналах, публікацій в закордонних наукових журналах, виконання міжнародних проектів, участь в науково-практичних конференціях. Крім того, враховується імідж, авторитет в науковому світі.

За підсумками конкурсу кращі результати показав ректор СНУ ім. В. Даля доктор технічних наук професор Олександр Голубенко. Проте керівник внз зняв свою кандидатуру. Таким чином, перше місце посів декан факультету управління економікою доктор технічних і економічних наук Султан Рамазанов. «Кращим факультетом» визнаний один із старіших факультетів Луганщини – залізничного транспорту, а «Кращою кафедрою» – кафедра залізничного транспорту.