Print

У СНУ ім. В.Даля готуються до ярмарку вакансій для випускників

 

Майбутні випускники Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля прийняли участь у семінарі, підготовленому Центром працевлаштування університету разом з Сєвєродонецьким центром зайнятості. Представник міської біржі праці профконсультант-психолог Наталія Калініна надала студентам інформацію, яка знадобиться їм під час пошуку роботи.

Детально були розглянуті усі пункти резюме, а також присутні отримали корисні поради стосовно підготовки до співбесіди. Наталія Григорівна повідомила – у Сєвєродонецьку зареєстровано близько 5 тисяч підприємств, з них працює 3 тисячі; зараз, у несприятливий для пошуку роботи період, кожного дня до Міського центру зайнятості надходить по 50 вакансій. Тому роботу треба шукати, в тому числі за допомогою спеціалістів відразу після отримання диплому. Мати офіційний статус шукача роботи корисно ще й тому, що роботодавець розуміє – тіло людини, яка більше ніж півроку не працювала і не намагалася щось робити у цьому напрямку, переходить у стан сплячки.

Учасники семінару отримали низку корисних порад від психолога, а саме:

  • на співбесіду бажано приходити самому (без друзів, дітей, купи пакетів) з 9:00 до 11:00 і з 14:00 до 16:00;
  •  якщо призначено час співбесіди, треба прийти заздалегідь, зняти верхній одяг або  розстебнутися, зробити дихальну гімнастику, щоб заспокоїтися, постукати у двері і увійти з почуттям власної гідності (посмішка зайвою не буде);
  • якщо Вам відмовили 100 роботодавців, не зневіряйтеся, – 101-й погодиться взяти Вас на роботу;
  • будьте готові розповісти про себе те, що роботодавець почує тільки від Вас.

Приклад правильної поведінки на співбесіді продемонстрували присутнім у фрагменті фільму «Бібліотекар». Саме цей епізод семінару запам’ятався студенту денної форми навчання Факультету інженерії і заочної – Інституту економіки і управління Олександру Маковею.

На семінарі були продемонстровані приклади резюме, в тому числі у вигляді  змонтованого відеозапису. Такий вид презентацій стає останнім часом дедалі популярнішим. Головні вимоги до відеорезюме – креативність, простота, невеликий хронометраж (до однієї хвилини). Усі учасники семінару отримали органайзери пошуку роботи.

Ярмарок вакансій за участю міського і обласного центрів зайнятості, а також представників підприємств планується провести у СНУ ім. В.Даля 24 квітня.