У СНУ ім. В. Даля майбутні журналісти розглянули питання сучасного стану журналістики

На I Всеукраїнської студентській науково-практичній конференції «Молодь перед викликами XXI сторіччя: політика, соціум, ЗМІ» представники Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля розглянули питання професійної освіти та сучасної журналістики.

Участь у заході взяли гості з різних міст України: Києва, Львова, Севастополя, Харкова та ін, а також гості з Росії. Робота конференції була розбита на 4 секції: «Журналістика: стан, досвід та проблеми взаємодії в умовах глобалізації», «Реклама, PR-технології та видавнича справа в інформаційному суспільстві», «Соціологія в епоху глобалізації»; «Проблеми формування політичного класу і демократичного консенсусу в транзитивному суспільстві ».

У ході засідання на секції «Журналістика: стан, досвід та проблеми взаємодії в умовах глобалізації» студенти обговорили питання, що стосуються проблем журналістської освіти у вузах, свободи слова, жанрових особливостей сатиричної журналістики, функції журналіста у розслідувальній журналістиці і нового виду ЗМІ – Інтернет-ЗМІ .

«Журналістське розслідування – вищий пілотаж журналістики. Актуальність журналістського розслідування полягає в тому, що журналіст виконує оздоровчу функцію в суспільстві», – зазначив студент-далівець Роман Милокост у своїй доповіді« Журналістське розслідування у луганській пресі (на матеріалі публіцистики Олег Перетяка, газета «Вечірній Луганськ»)».

Представник Запоріжжя Дмитро Бабешко відзначив велику роль журналістики в сучасному житті людей.

«ЗМІ пропагує соціальні, політичні цінності, тим самим впливає на суспільство. Проте свобода слова використовується для маніпуляцій. Вплив на населення через ЗМІ мають, перш за все, представники владних структур», – розповів у своєму виступі Дмитро Бабешко.

Катерина Ковалець