У СНУ ім. В. Даля молоді вчені з України, Росії та Польщі обговорили проблеми права

В Інституті юриспруденції та міжнародного права Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля вперше відбулася Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих науковців «Молодь і наука: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку права».

За мету організатори наукового заходу ставили сприяння розвитку світогляду студентської молоді у правовій та економічній науці, надання студентам, аспірантам та молодим науковцям можливості спробувати свої знання та репрезентувати наукові спроби, обговорення ключових проблемних питань сучасного етапу реформування системи вітчизняного законодавства.

«Сьогодні у світі тривають складні геополітичні та економічні процеси, тому сучасність вимагає координації наукових і творчих зусиль молодих вчених, – зазначила у вітальному слові директор Інституту юриспруденції та міжнародного права СНУ ім. В. Даля доктор юридичних наук, професор Лідія Лазор. – Молодь – особлива соціальна група, яка активно відстоює власні погляди та бере участь у громадській діяльності. Саме вона володіє підвищеним творчим потенціалом та можливостями змінити світ на краще».

У конференції взяли участь близько 200 молодих вчених з Луганська, Ялти, Феодосії, Ростова-на-Дону (Російська Федерація) та Жешува (Республіка Польща). Вони представили наукові доповіді на пленарному засіданні та восьми секціях наукової зустрічі: «Розвиток трудового права у сучасних умовах», «Розвиток права соціального забезпечення в сучасних умовах», «Проблеми розвитку конституційного та міжнародного права; історії держави та права», «Перспективи цивілістики у сучасному світі», «Сучасне кримінальне право та процес; криміналістика; кримінологія; судова експертиза», «Розвиток державно-приватного партнерства, господарче та корпоративне право; господарчий процес», «Організаційно-правові засади здійснення правоохоронної та правозастосовної діяльності», «Учнівська наука: перспективи розвитку у сучасних умовах».

Авторами найкращих доповідей серед студентів стали далівці Катерина Чеботарьова, Станіслав Сироваткін, Катерина Скороход, Станіслав Соболєв, Наталія Малахова, Олександра Попенко, Вікторія Гніденко та студенти Південного федерального університету (Російська Федерація) – Катерина Баринова та Олександр Нечаєв. Також були відзначені роботи представників Луганського багатопрофільного ліцею Назара Плескач і Ганни Шенцової та учениць КЗ «ЛНВК спеціалізована школа I ступеня – гімназія №42» Дар’ї Бугайової і  Вікторії Василенко.

Підготувала: Наталія Осичнюк