У СНУ ім. В. Даля молодим викладачам допомагають опановувати інноваційні технології викладання

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля пройшов щомісячний науково-практичний семінар з підвищення педагогічної майстерності молодих викладачів. Учасники семінару обговорили питання щодо впровадження у навчальний процес інноваційної технології проблемно-орієнтованого навчання. Велику увагу приділили використанню сучасних комп`ютерних технологій в процесі організації самостійної роботи студентів. Провідні професори і доценти університету допомагають молодим викладачам опанувати сучасні форми, методи та прийоми педагогічної діяльності. Викладачі-початківці з задоволенням відвідують таки семінари-дискусії, бо це дає можливість набратися досвіду викладання для успішного використовування сучасних інноваційних технологій. «Технологія проблемно-орієнтованого навчання дозволить активізувати навчальний процес, – підкреслив ведучій семінару, доцент кафедри менеджменту Ігор Ладико. – А найголовніше – підвищить мотивацію студентів до отримання спеціальних знань». Проблемно-орієнтоване навчання базується на системі конкретних завдань, пов’язаних з вирішенням проблемних ситуацій фахової діяльності майбутнього спеціаліста. Студент є активним суб’єктом такого навчання, а викладач – керуючим пізнавальною діяльністю студентів. Це дозволяє більш ефективно формувати їх професійні навички ще у період навчання. Подібні заходи проводяться вже третій рік. Далівський університет піклується про те, щоб процес навчання в рамках кредитно-модульної системи максимально був прийнятним і для викладачів, і для студентів.