Print

У СНУ ім. В. Даля науковці з різних країн обговорили проблеми вугільних регіонів СНД

 

На базі Краснодонського відокремленого факультету інженерії і менеджменту Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулася VI Міжнародна науково-практична конференція «Економічні, екологічні та соціальні проблеми вугільних регіонів СНД».

Конференція складалася з двох секцій, які містили у собі 160 доповідей з екологічних, економічних, соціальних, гуманітарних проблем та питань. У ній взяли участь як українські, так і зарубіжні доповідачі. Науковці з Росії, Польщі, Казахстану, Марокко, Ірану та Ізраїлю долучилися до обговорення тем заходу та поділилися власними дослідженнями та міркуваннями.

Наукове зібрання відкрили доповіді двох далівців – професора, кандидата технічних наук, завідуючого кафедрою природничих і фундаментальних дисциплін Краснодонського факультету інженерії та менеджменту Михайла Аптекаря та доктора економічних наук, доктора технічних наук, професора, декана факультету інноваційної економіки та кібернетики Султана Рамазанові. Вони представили роботи «Освіта і соціальний клімат у регіоні» та «Стратегія соціально-економічного розвитку Краснодонського району» відповідно.

Надалі до виступів професорсько-викладацького складу долучилися й студенти. Їх доповіді містили у собі переважно інноваційні проекти та розробки, покликані на оптимізацію сучасного стану екології та економіки. Для учасників, які не змогли особисто бути присутніми на заході, організатори надали можливість он-лайн відео-зв’язку.

Нагадаємо, Краснодонський загальнотехнічний факультет було створено у липні 1964 року за клопотанням місцевої влади з метою забезпечення інженерними кадрами промислового регіону Донбас та сусідньої Ростовської області. До складу факультету входять кафедра соціально-економічних дисциплін, кафедра природничих та фундаментальних дисциплін, інженерних дисциплін. Сьогодні підготовка фахівців ведеться за спеціальностями: інформаційні управляючі системи і технології, менеджмент організацій, автомобілі та автомобільне господарство, менеджмент зовнішньої діяльності, екологія та охорона навколишнього середовища, економічна кібернетика. Маркетингові дослідження, які були проведені спеціалістами Краснодонського факультету, показали, що ці спеціальності найбільш потрібні регіону. Загальна чисельність студентів, охоплених всіма формами навчання, становить понад 1000 майбутніх спеціалістів.

Підготувала: Ірина Лебедь