У СНУ ім. В. Даля новий ректор

Наказом №447-к Міністерства освіти і науки України від 1 жовтня ректором Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, як обрану за конкурсом, призначено доктора технічних наук, професора Ольгу Поркуян.

Згідно Закону України «Про вищу освіту», 16 вересня поточного року колектив університету обирав очільника університету шляхом прямого таємного голосування. На посаду ректора було два претенденти. Ольга Вікторівна перемогла, отримавши 405 голосів з 602 осіб, які брали участь  виборах, що у підсумку склало 67,24%.  Контракт укладено строком на п’ять років.

«Своїм головним завданням на посаді ректора я бачу розвиток Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля на основі впровадження інформаційних технологій, актуалізації наукових досліджень, розширення видів діяльності згідно потреб сучасного суспільства, поєднання  класичних майже столітніх університетських традицій та інноваційних освітніх підходів для реалізації права громадян на якісну та доступну освіту», – розповіла ректор Ольга Поркуян.

Ольга Вікторівна Поркуян з відзнакою закінчила Дніпропетровський  державний університет за спеціальністю «Виробництво літальних апаратів». У 1991 році захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності «Механіка деформівного твердого тіла», а у 2009 році – докторську зі спеціальності «Автоматизація процесів керування». Працювала у Сєвєродонецькому технологічному інституті СНУ ім. В.Даля з часу заснування – 1994 року. За цей час обіймала посади доцента кафедри загальної фізики, завідувача кафедри, заступника директора з наукової роботи, директора інституту. Під час евакуації університету до міста Сєвєродонецьк у 2014 році очолювала Центр оперативного управління, який було створено для відновлення роботи вишу. У січні 2015 року була призначена на посаду проректора університету з наукової та міжнародної діяльності. З квітня поточного року, Ольга Поркуян виконувала обов’язки ректора СНУ ім. В.Даля після того, як цю посаду залишив професор, доктор технічних наук Олександр Голубенко.

Ольга Поркуян – автор 7 книг і монографій, понад 150 наукових статей. ЇЇ наукові інтереси: моделювання, контроль і управління в умовах неповної інформації, а також дослідження поверхневих ультразвукових хвиль. Очолює спеціалізовану вчену раду за спеціальністю «Автоматизація процесів керування».