У СНУ ім. В. Даля обговорили етичні стандарти в мас-медіа

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбувся тренінг „Актуальність впровадження етичних кодів в умовах розвитку інформаційного суспільства”. У ньому взяли участь представники місцевих редакцій Луганської області, викладачі та студенти Далівського університету. Керівник проекту MDF#SUP30008GR239 підтримки етичних стандартів журналістики в Луганській області, голова ММЦ Альянс Наталія Терещенко розповіла про євроатлантичний досвід в порівняльному аналізі концепцій етичних кодів, внутрішніх і зовнішніх критеріях роботи редакцій. Консультант проекту, кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту СНУ ім. В.Даля Олександра Ляшенко в цікавій формі показала як можна оптимізувати медіа-менеджмент, регламентуючи етичний кодекс: у взаєминах мас-медіа із зовнішнім середовищем; у внутрішньому регламенті роботи редакції; в управлінні конфліктом на користь ЗМІ; у саморегуляції взаємин мас-медіа з опонентами. Доповідь консультанта проекту, начальника відділу міжнародного співробітництва СНУ ім. В.Даля Олени Середіної стосувалася підвищення професійних стандартів в мас-медіа в регламентації етичним кодексом загальних редакційних принципів; рівня втручання в особисте життя громадян; стандартів під час редакційної обробки матеріалів; поведінки журналістів в нестандартних ситуаціях. Мета тренінгу – запропонувати можливий вихід мас-медіа з кризи. Для цього редакціям необхідно: оптимізувати менеджмент; зберегти довіру аудиторії; бути відкритими для критики в свою адресу з боку опонентів; розробити редакційний етичний кодекс не в декларативному форматі, а у вигляді переліку корисних порад для персоналу. Далівський університет з 2006 року співпрацює з Міжрегіональним медіа-центром Альянс. Моніторингом ЗМІ займається кафедра журналістики. Проведення заходів забезпечує кафедра менеджменту, юридичний факультет і відділ міжнародних відносин. Випуском брошур займається кафедра адміністрування, а підтримкою сайту – факультет комп`ютерних наук. У лютому-березні в рамках програми проекту Міжрегіональним медіа-центром Альянс в партнерстві зі СНУ ім. В.Даля і Управлінням у справах преси і інформації Луганської ОДА передбачається проведення ще двох тренінгів.