У СНУ ім. В. Даля обговорили особливості твору «Нора» Франца Кафки

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля на базі Інституту філософії та психології відбулася лекція-диспут за оповіданням «Нора» Франца Кафки.

Захід проходив у рамках роботи Далівського літературного клубу імені Франца Кафки. Організатором та лектором виступив активний учасник Луганського філософського братства аспірант кафедри світової філософії та естетики Інституту філософії та психології СНУ ім. В. Даля Владислав Опришко.

У першій частині лекції було зроблено невеличкий екскурс в історію створення оповідання «Нора» та визначено декілька значущих етапів життя Франца Кафки. Зокрема, той факт, що життя письменника складалося з діаметрально-протилежних занять –  вдень він займався нудною канцелярською роботою в страховому агентстві, а після роботи абсолютно весь час приділяв творчості – мав великий вплив на його твори. У його оповіданнях, романах превалює тема безвиході, безнадії, безсилля людини. Кафка внутрішньо сам переконаний і читачам вселяє думку про те, що життя – суцільний кошмар, морок, а панує в ньому зло – непереможна космічна сила, і людина не може змінити ні обстановку, ні умови, в яких він живе, ні своє становище. Друга частина літературної зустрічі була присвячена обговоренню твору «Нора».

Нагадаємо, що Франц Кафка народився в 1883 році в Празі. Як письменник він прославився завдяки творам, пронизаними абсурдом і страхом перед зовнішнім світом та вищим авторитетом, здатними пробуджувати в читачеві відповідні тривожні почуття. Франц Кафка опублікував чотири збірки – «Споглядання», «Сільський лікар», «Кари» і «Голодар», а його найвідоміші романи – «Америка», «Замок», «Процес» – залишилися не дописаними автором. У 1917 році письменник захворів на туберкульоз легенів, а в 1924 році помер у санаторії під Віднем від легеневої кровотечі.