У СНУ ім. В. Даля обговорили проблеми неруйнівного контролю

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася І Всеукраїнська науково-технічна конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Сучасні тенденції розвитку приладобудування».

Організатором заходу виступила кафедра приладів СНУ ім. В. Даля та Луганське обласне відділення Українського товариства неруйнівного контролю та технічної діагностики. Для участі в конференції в Далівський університет з’їхалося понад 140 представників вишів з Алчевська, Луганська, Донецька, Харкова, Житомира, Києва, Вінниці, Сімферополя, Одеси, Івано-Франківська, Рівного та Львова.

«Активна участь великої кількості студентів, аспірантів та вчених у конференції доводить, що в Україні є по-справжньому зацікавлені та небайдужі дослідники, – зазначив у вітальному слові завідувач кафедрою приладів СНУ ім. В. Даля професор Вадим Мирошников. – Сподіваємося, що конференція стане однією зі значущих сходинок на шляху розвитку вашої наукової діяльності».

Розглянуті на науковому заході доповіді відрізнялися якісним аналізом і широкою тематичною спрямованостю. У своїх дослідженнях автори розглядали проблеми та тенденції розвитку приладобудування в різних галузях науки і виробництва: машинобудуванні, вугільній та металургійній промисловості, екології, медицині, наноелектроніці, комп’ютерних науках.

Значна частина доповідей розкривала тему неруйнівного контролю – контролю надійності та основних робочих параметрів об’єкта або його елементів, для проведення якого не потрібно виводити об’єкт з роботи чи демонтувати його. Наприклад, далівець Іван Пряхін у своїй роботі «Акустичний ультразвуковий метод неруйнівного контролю» розглянув основні принципи побудови установок ультразвукового контролю на базі управляючих комплексів. Також він розробив інноваційні функціональні системи, що дозволяють збільшити кількість контрольованих параметрів об’єктів, описав шляхи удосконалення приладів для акустичного контролю та запропонував декілька варіантів комплексів розшифровки характеру дефектів.

На фото: учасники першого засідання конференції, Іван Пряхін