У СНУ ім. В. Даля обговорили проблеми сталого розвитку

На базі Євпаторійського відділення Кримського факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулася літня школа «Сталий розвиток за участі громад». До вишу з’їхалися 15 молодих науковців, які представили результати своїх досліджень соціальних, економічних та екологічних аспектів сталого розвитку.

Участь у літній школі взяли переможці конкурсу студентських наукових робіт за напрямком «Сталий розвиток за участі громад», що приїхали до Євпаторії з п’яти регіонів України. Заступник директора Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні Олена Панова на відкритті літньої школи підкреслила значущість  об’єднання  зусиль влади, громади та бізнесу для успішного вирішення проблем сталого розвитку та наголосила на важливості залучення до цього процесу українських науковців. «Це було б вірним рішенням  – робити економіку більш «зеленою» вже зараз. Україна може стати регіональним лідером в цьому напрямку», – зазначила вона.

Протягом роботи літньої школи молоді науковці обговорили різні аспекти сталого розвитку,  оцінили досягнення міжнародних організацій у межах напрямку сталого розвитку та подискутували з приводу результатів проведення всесвітньої конференції ООН зі сталого розвитку Ріо+20. Також у рамках наукового заходу студенти  вивчили досвід двох сільських громад Сакського району АР Крим з проведення мікро-проектів з енергозбереження, водопостачання та  утилізації сміття.

Нагадаємо, що літня школа «Сталий розвиток за участі громад» проходить за підтримки Європейського Союзу та Програми розвитку ООН в рамках їхнього спільного проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».  Метою проекту є створення передумов для довгострокового сталого соціального та економічного розвитку на місцевому рівні шляхом посилення місцевого врядування та реалізації ініціатив громад на усій території України. Для досягнення поставленої мети використовується методика соціальної мобілізації місцевих громад, органів державної влади та місцевого самоврядування, неурядових організацій  та приватного сектору.