У СНУ ім. В.Даля обговорили питання україно-вірменських відносин

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулося десяте виїзне засідання Всеукраїнської громадської організації «Спілка вірменів України». Темою засідання стали питання співпраці вірменської спільноти з місцевою владою та консолідації вірменської громади на Луганщині. Організаторами заходу виступили «Спілка вірменів України» та Луганська вірменська національно-культурна спілка «Крунк».

До Луганська з усіх куточків області з’їхалися голови різних підрозділів та окремих організацій, що належать до «Спілки вірменів України». Серед почесних гостей заходу – заступник голови Луганської обласної ради Юрій Хунов, заступник Луганського міського голови Заза Зухбая, голова Вірменської національно-культурної спілки «Крунк» Аршак Андресян, проректор з науково-педагогічної роботи Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля професор Павло Носко.

За традицією «Спілки вірменів України» засідання почалося з молитви. Після цього гості перейшли до дискусії щодо важливих аспектів існування та життєдіяльності вірменської діаспори в Україні в цілому та окремо у нашому регіоні. До порядку денного було внесено такі основні питання: історія становлення та функціонування вірменської громади, збереження культури, релігії та мови вірменського народу, залучення молоді до діяльності громади, співпраця з місцевими органами влади, проблеми освіти та дозвілля вірменів.

За вагомий особистий внесок у розвиток україно-вірменських відносин було нагороджено голову Луганської обласної ради Валерія Голенка, ректора СНУ ім. В.Даля професора Олександра Голубенка, Луганського міського голову Сергія Кравченка. За вагомий особистий внесок у розвиток Вірменської національно-культурної спілки «Крунк» були відзначені член Правління АНКО «Крунк» Яша Данієлян, голова спортивного комітету АНКО «Крунк» Ерванд Мартіросян та голова молодіжної організації «Крунк» Анна Симонян.

«Це засідання – особлива подія для Спілки, –  відзначив голова «Спілки вірменів України» Вілен Шатворян. – Луганська область поступово долучається до Донецької, Харківської, Дніпропетровської та інших областей, де вже давно діють організації вірменської діаспори. Цей процес відбувається значною мірою за допомогою місцевої влади, що сприяє вирішенню багатьох проблем на місцях».

Під час засідання обговорили значну кількість питань стосовно консолідації та координації вірменської діаспори в регіоні, поглиблення міжнаціональних зв’язків. Влада міста в свою чергу буде надавати допомогу у вирішенні питань громади та активно співпрацювати з нею. «Питання побудови вірменського храму у Луганську є вже практично вирішеним, а нові проекти, запропоновані Луганською вірменською національно-культурною спілкою «Крунк», безперечно, будуть підтримані владою на місцях»,- зазначив заступник Луганського міського голови Заза Зухбая.

Підготувала : Ірина Лебедь