У СНУ ім. В. Даля обговорили питання управління соціально-економічними, екологічними та технічними системами

На базі Євпаторійського відділення Кримського факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулася V Міжнародна науково-практична конференція «Методи, моделі та інформаційні технології в управлінні соціально-економічними, екологічними та технічними системами», присвячена 90-річчю з дня народження кібернетика Віктора Глушкова.

Роботу наукового заходу відкрив вітальним словом співголова оргкомітету конференції декан факультету інноваційної економіки і кібернетики, завідувач кафедрою економічної кібернетики Далівського університету доктор економічних наук, доктор технічних наук професор Султан Рамазанов. Він визначив основну проблематику сучасних наукових досліджень у галузі економічної кібернетики, окреслив коло актуальних проблем науки.

Учасники конференції традиційно представили доповіді на пленарному засіданні та  за тематичними секціями. Першими свої роботи презентували доктор педагогічних наук, доктор економічних наук, професор Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського Наталія Апатова, доктор фізико-математичних наук, професор Київського національного торговельно-економічного університету Олег Пурський, кандидат технічних наук, доцент Донбаського державного технічного університету Євген Бізянов. Подальшу роботу учасники наукового заходу продовжили за секціями: «Сучасні напрямки моделювання економіки», «Концептуальні моделі та прогнозування розвитку економіки», «Інформаційні системи і технології», «Науково-методичні проблеми підготовки спеціалістів та  магістрів з економічної кібернетики», на яких заслухали та обговорили більше 50 доповідей.

Нагадаємо, що Віктор Глушков – піонер комп’ютерної техніки, автор фундаментальних праць у галузі кібернетики, математики й обчислювальної техніки. Народився в 1922 році в Ростові-на-Дону. Організував реалізацію науково-дослідних програм створення проблемно-орієнтованих програмно-технічних комплексів для інформатизації, комп’ютеризації та автоматизації господарської та оборонної діяльності СРСР. Глава наукової школи кібернетики. Лауреат численних премій і нагород. Член АН СРСР, АН УРСР, багатьох іноземних академій. Засновник Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України, який очолював до 1982 року.