У СНУ ім. В. Даля обговорили твори Франца Кафки

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася лекція-диспут «Втеча всередину себе», присвячена життєвому та творчому шляху Франца Кафки.

Організатором заходу та лектором виступив активний учасник Луганського філософського братства аспірант кафедри світової філософії та естетики Інституту філософії та психології СНУ ім. В. Даля Владислав Опришко. У першій частині заходу молодий вчений поділився своїми враженнями від екскурсії по празькому Музею Франца Кафки. За словами далівця, вдале розташування інтерактивних експозицій дозволяє відвідувачам музею не тільки познайомитися з творчістю письменника, але й зрозуміти його як особистість.

У другій частині заходу Владислав Опришко розповів про життя та творчість Франца Кафки. Зокрема, лектор зазначив, що значний вплив на літературний стиль письменника справили його психологічні комплекси і проблеми. Так, далівець зазначив, що все своє життя Франц Кафка страждав від самотності, гіпертрофованого почуття самобичування та зайвої самокритики.

«У Франца Кафки було спотворене сприйняття як своєї зовнішності, так і свого внутрішнього «Я», – підкреслив Владислав Опришко. – У нього не склалися відносини ні з оточенням, ні з родиною, ні з жінками. Все це зробило його дуже закомплексованим».

Закінчилася лекція обговоренням літературного стилю, щоденникових записів, нашумілої новели «Перевтілення» та знакових романів чеського письменника – «Америка», «Замок», «Процес». Зокрема, далівський дослідник звернув увагу присутніх на значний вплив творів Миколи Гоголя та Федора Достоєвського на творчість Франца Кафки й виділив кілька яскравих особливостей творів чеського автора.

Нагадаємо, що Франц Кафка народився в 1883 році в Празі. Як письменник він прославився завдяки творам, пронизаними абсурдом і страхом перед зовнішнім світом та вищим авторитетом, здатними пробуджувати в читачеві відповідні тривожні почуття. Франц Кафка опублікував чотири збірки – «Споглядання», «Сільський лікар», «Кари» і «Голодар», а його найвідоміші романи – «Америка», «Замок», «Процес» – залишилися не дописаними автором. У 1917 році письменник захворів на туберкульоз легенів, а в 1924 році помер у санаторії під Віднем від легеневої кровотечі.

Підготувала: Наталія Осичнюк

На фото: Владислав Опришко