У СНУ ім. В. Даля обрали найкращий орган студентського самоврядування

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбувся загальноуніверситетський огляд-конкурс органів студентського самоврядування університету.

Огляд-конкурс з презентацією проектів щодо перспектив розвитку проводився вперше. Це стало можливим завдяки накопиченню за останні п’ять років великого позитивного досвіду самоврядної роботи студрад університету, факультетів, інститутів, гуртожитків. Свої проекти презентували 22 органи студентського самоврядування університету, Технологічного інституту СНУ ім. В. Даля  (м. Сєвєродонецьк), Інституту хімічних технологій (м. Рубіжне), Антрацитівського факультету гірництва та транспорту.

Протягом двох днів представники органів студентського самоврядування звітували про  виконану роботу, обмінювалися досвідом та ділилися власними розробками. Їхню роботу за 12-бальною шкалою оцінювало журі у складі проректора з науково-педагогічної роботи, доктора політичних наук, професора Галини Щедрової, доцентів університету  Людмили Бояршиної та Наталії Пробийголови, начальника Центру зв’язків з громадськістю Галини Щербак та голови Координаційної ради студентського самоврядування університету  Олексія Кривоноса.

Галина Щедрова зазначила, що всі представлені органи студентського самоврядування університету є зрілими, добре розвиненими, а їхнє керівництво гідне похвали за плідну, відповідальну та наполегливу працю на благо студентів та вишу в цілому.

«Головною метою огляду-конкурсу є збереження і популяризація вашого доробку, досвіду та традицій серед майбутніх поколінь органів студентського самоврядування і, безумовно, подальший розвиток студрад, – звернулася до учасників конкурсу Галина Петрівна. – Важливо, що студентські лідери бачать цікаві перспективні напрямки в роботі зі сприяння навчанню та вихованню студентів».

За результатами конкурсу найкращим органом студентського самоврядування університету було визнано студентську раду факультету менеджменту, диплом за друге місце отримала студентська рада гуртожитку №2, а за третє – студентська рада філологічного факультету.

Голова студентської ради факультету-переможця Олександр Атанов розповів, що задля налагодження діалогу зі студентами та викладачами його команда започаткувала роботу цілодобової «гарячої лінії» та лінії онлайн-консультацій, а також розробила зручний для всіх сторін графік прийому. Окрім цього, студрада факультету значну увагу приділяє «піару» культурно-масових заходів. Кольорові афіші великого формату, промо-відеоролики в мережі Інтернет, аудіоролики, що транслюються в корпусі на перервах, – все це широко використовується для інформування студентів та підвищує їхню активність.

Ще один напрямок діяльності студради факультету, вартий уваги, – організація волонтерської роботи. Щорічно протягом навчального року студенти збирають книжки, іграшки, одяг та канцтовари, відвідують вихованців дитячих будинків, дарують їм своє тепло і подарунки. Також на факультеті створено молодіжні  трудові загони, які займаються благоустроєм.

«Перемога в цьому конкурсі – дуже приємна для нас подія. Але ми розуміємо, що статус найкращого органу студентського самоврядування покладає на нашу команду величезну відповідальність, – зазначив Олександр Атанов. – За останній рік студрада стала дуже популярною серед наших студентів, і ми готові передати власний досвід наступним поколінням, щоб вони досягли ще вищих результатів».

Нагадаємо, що згідно з «Положенням про Студентську Раду Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля», студентське самоврядування університету здійснюється на рівні академічної групи, відділення, факультету, гуртожитку та ВНЗ. Діяльність органів студентського самоврядування направлена на забезпечення виконання студентами своїх обов’язків та захисту їхніх прав, удосконалення навчально-виховного процесу, підвищення рівня соціальної активності, відповідальності за доручену справу, духовності та культури студентів.

Підготувала: Наталія Осичнюк