Print

У СНУ ім. В.Даля ознайомилися з дослідженням щодо безпеки та правосуддя в Луганській області

 

Представники Ресурсного центру зі сталого розвитку при Східноукраїнського національного університету  імені Володимира Даля, Юридичної Клініки «ProBono», викладачі, студенти та науковці долучились до обговорення методології та результатів досліджень в рамках проекту ПРООН «Верховенство права та відновлення правосуддя у постраждалих від конфлікту громадах України».

Круглий стіл «Громадська безпека та доступ до правосуддя», який ініціювала Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні та її офіс в м. Сєвєродонецьк, дав змогу науковцям ознайомитися з результатами соціологічного дослідження з питань громадської безпеки та доступу до правосуддя в Луганській області. Представлене дослідження ґрунтується на даних опитування, в якому брали участь 3900 респондентів, та експертних висновках, наданих місцевими соціальними працівниками та суб'єктами правосуддя, включаючи суддів, співробітників прокуратури та поліції, служб безоплатної правової допомоги, представників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради із прав людини та місцевих адміністрацій.

Хезер Н. Голдсміт, автор методології, міжнародний експерт ПРООН з питань правосуддя та гендерних досліджень, презентувала основні підходи до організації опитування у Донецькій, Луганській та Житомирській областях та його результати. Зокрема серед причин відчуття незахищеності мешканці Луганщини назвали безробіття (91%) і бідність (85%). При цьому до не часто згадуваних проблем респонденти віднесли міни (7%), обстріли (5%), людей, травмованих у результаті конфлікту (18%), а також напруженість у стосунках між приймаючими громадами та ВПО (3%). Відповідаючи на питання, чи вони вважають, що зможуть домогтися правосуддя, якщо стануть жертвою злочину, 6% респондентів Луганщини вважають, що вони безумовно зможуть домогтися справедливості, 35% – що ймовірно, 43% – що це малоймовірно, а 15% вважають, що вони безумовно не зможуть домогтися справедливості.

Результати представленого дослідження викликали жваву дискусію та зауваження з боку науковців та студентів. Наприкінці дискусії науковці університету обговорили питання можливої співпраці Юридичної Клініки «ProBono» з ПРООН в проекті «Верховенство права та правосуддя для громад».