У СНУ ім В.Даля першокурсників посвятили в студенти

У Східноукраїнському університеті імені Володимира Даля відбулася посвята в студенти першокурсників, організована студентською координаційною радою університету. Традиційно даний захід проходить через три-чотири тижні після початку навчального року з метою згуртування нових колективів.

Біля лабораторного корпусу зібралися з кураторами груп студенти перших курсів усіх факультетів. У першій частині кожна група представляла свою «Візитку», де показувала найбільш видатні таланти першокурсників. Тут були і танці, і пісні, і майстерно розіграні сценки як жартівливого характеру, так і на досить серйозну тематику.

Після спільного чаювання почалися безпосередньо ритуали посвячення в студенти. Вони носили символічний характер. Наприклад, першокурсникам потрібно було підручними засобами розколоти волоський горіх, що уособлює «граніт науки», який належало з’їсти і запити солоною водою – «крізь сльози студента». Ще був жартівливий конкурс на вибір «долі» групи, тобто нібито чим буде група займатися впродовж навчання. Тут першокурснику із зав’язаними очима належало підійти до одного з трьох стільців, на яких знаходилися келих, книга або дівчина. Примітно, що тільки майбутнім юристам вдалося вибрати стілець з книгою. Але, незважаючи на це, всі присутні студенти обіцяли добре вчитися. Наступним конкурсом була «Змійка», коли стоять один за одним першокурсники повинні були повторювати рухи за старшим, перевіряючи вміння навчатися і схоплювати навички на «льоту». Кінцевим ритуалом було безпосередньо саме посвята главою студради.

«Вважаю, що мета сьогоднішнього заходу була досягнута, – сказала глава студентської координаційної ради студентка п’ятого курсу факультету комп’ютерних технологій Олександра Панасенко. – Хлопці та дівчата здружилися між собою, а групи стали більш згуртованими. У цій сонячний день було море сміху, задоволення і веселощів. Так нехай і у наших першокурсників буде навчання таким же сонячним та легким».

На знак дружби і визнання їх далівцями старшокурсники подарували молодшому курсу коровай, а викладачам – спеціально замовлений торт до дня працівників освіти.